1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. 35 PRACOWNI CHCE ZAPROJEKTOWAĆ NOWY BUDYNEK KOPERNIKA
35 PRACOWNI CHCE ZAPROJEKTOWAĆ NOWY BUDYNEK KOPERNIKA
0

35 PRACOWNI CHCE ZAPROJEKTOWAĆ NOWY BUDYNEK KOPERNIKA

0

Zainteresowanie projektowaniem nowego obiektu Centrum Nauki Kopernik jest ogromne!

35 pracowni z kraju i z zagranicy weźmie udział w konkursie na architektoniczną koncepcję siedziby Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK).

Architekci poznali już przestrzeń, w której ma ona stanąć i zapoznali się ze specyfiką planowanej działalności. Rozpoczęły się prace nad koncepcjami, które muszą być ukończone do 26 czerwca. Sąd konkursowy oceni propozycje i 4 lipca ogłosi wyniki. Nagrodzone prace zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej, której wernisaż jest przewidziany bezpośrednio po werdykcie jurorów reprezentujących środowisko architektów (SARP), Miasto st. Warszawę i oczywiście inwestora – Centrum Nauki Kopernik.


WYZWANIA NAUKOWE I ARCHITEKTONICZNE
PPK będzie głęboko interdyscyplinarnym i międzysektorowym centrum badawczo-rozwojowym, działającym w obszarze tzw. learning studies. Połączy badania z zakresu antropologii, edukacji, psychologii i socjologii oraz nowych technologii i nauk inżynieryjnych, by tworzyć prototypy i innowacyjne rozwiązania edukacyjne, wspierające rozwój kompetencji kluczowych w 21. wieku.

Więcej o PPK: http://www.kopernik.org.pl/ppk/

Planowany budynek ma być otwartą przestrzenią, w której współpracować będzie około 200 osób – pracownicy Kopernika, członkowie i partnerzy konsorcjum, obejmującego uczelnie, wiodące firmy z obszaru nowych technologii i mediów, innowacyjne startupy. Bogaty program działalności PPK wymaga zaaranżowania wielofunkcyjnej przestrzeni, łatwej do modyfikowania, często o nietypowym przeznaczeniu.

Więcej o budynku: http://www.kopernik.org.pl/news/n/kopernik-buduje/

Kolejne wyzwanie to realizacja projektu w nowatorskiej technologii BIM (ang. Building Information Modeling). Daje ona możliwość testowania różnych wariantów i schematów w świecie wirtualnym i ułatwia wybór optymalnego rozwiązania. Umożliwia także ciągły dostęp do wszelkich informacji, kosztów i harmonogramów. W Polsce nie zbudowano jeszcze żadnego budynku korzystając z tej technologii, mamy więc szansę być pierwsi.