TARBUD JUŻ W PIĄTEK – ROZPOCZYNAMY ODLICZANIE!
W najbliższy piątek rozpoczną się trzydniowe Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD. Będzie to XXI edycja, tym razem z rozszerzoną tematyką.
Nie zabraknie strefy wiedzy, licznych pokazów ale najważniejszą częścią będą jak zawsze okazałe stoiska targowe.
Święto branży
Targi Tarbud to niewątpliwie największa platforma wymiany doświadczeń pomiędzy producentami i dostawcami usług a klientami i partnerami biznesowymi w tej części Polski. Stoisko wystawiennicze jest doskonałą formą prezentacji nowości branżowych, nowoczesnych technologii w budownictwie i kamieniarstwie. Nawiązanie nowych kontaktów jak również bezpośrednie rozmowy handlowe zdecydowanie bardziej sprzyjają nawiązaniu owocnej współpracy i niejednokrotnie kończą się podpisaniem korzystnych kontraktów. Dlatego organizatorzy TARBUDU postanowili stworzyć ku temu jak najwięcej okazji, dodatkowo oferując Wystawcom jak i firmom które nie wykupiły stoiska podczas TARBUDU, wzięcie udziału w Biznes Mikserze czy też Obiedzie z Architektem.
TARBUD wokół domu
Targi Budownictwa i Kamieniarstwa adresowane są również do osób, które kupiły mieszkanie, wykańczają dom oraz tych, którzy poszukują nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań budowalnych i mogą je zastosować w swoim domu. Przez trzy targowe dni, pod jednym dachem Hali Stulecia, zgromadzą się liczni fachowcy i eksperci dwóch branż – budowlanej i kamieniarskiej. Każdy może zasięgnąć porady profesjonalisty, zapytać o szczegóły dotyczące np. stolarki budowalnej, okiennej, montażu lub zastosowania kamiennych elementów wyposażenia wnętrz, wszelkich instalacji czy też tak aktualnie poszukiwanych energooszczędnych rozwiązań dla domu. Dodatkowo program wydarzeń towarzyszących targom zawiera liczne propozycje ciekawych wykładów i prezentacji tematycznych, warsztatów z majsterkowania dla każdego, pokazów prac wykończeniowych lub montażu elementów aranżacji wnętrz.
TEMATYCZNIE dla każdego
Podczas targów odbędzie się szereg wykładów tematycznych. Przez trzy dni specjaliści i eksperci opowiedzą m.in. o najciekawszych miejskich projektach budowlanych, zastosowaniu kamienia naturalnego w budownictwie oraz dekoratorstwie wnętrz, najnowszych trendach na rynku wnętrzarskim, homestagingu – czyli przygotowania mieszkania na wynajem lub sprzedaż, a osoby szczególnie związane z branżą kamieniarską będą mogli uczestniczyć w prelekcjach dotyczących największych inżynierskich wyzwań oraz specjalistycznych badań przy realizacji obiektów mostowych i tunelowych. Szczegółowy program wykładów znajduje się na stronie tarbud.wroclaw.pl
ZGODNIE Z PRAWEM
W sobotę 25 marca zainteresowani będą mogli posłuchać cyklu wykładów dotyczących zawierania umów budowalnych, o korzyściach i problemach z odwrotnym obciążeniem VAT, zaś prawnicy opowiedzą jak prawidłowo oszacować swoje szanse na wygranie sprawy sądowej i doradzą jak uniknąć zbyt wysokich kosztów z tym związanych.
DOM DREWNIANY CZY TRADYCYJNY?
W centralnym miejscu Hali Stulecia stanie dwukondygnacyjny dom drewniany. A w nim eksperci budownictwa szkieletowego poprowadzą cykl wykładów, których tematy dotykać będą wszelkich zagadnień związanych z postawieniem i wykończeniem domu drewnianego. Każdy, kto jeszcze waha się czy zdecydować się na budowę domu tradycyjnego czy drewnianego, powinien zapukać do tych drzwi.
TARBUD to największe wydarzenie branży budowlanej i kamieniarskiej na Dolnym Śląsku, gromadzące blisko 200 wystawców, m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują liczne konkursy zarówno dla wystawców jak i gości. Trzy dni targów gromadzą ponad
10 000 odwiedzających. Podczas najbliższej edycji do dyspozycji wystawców przeznaczono blisko 4000 m2 powierzchni wystawienniczej pod zabytkową kopułą Hali Stulecia oraz 2000 m2 na placu pod Iglicą.