1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. BIURO ARCHITEKTONICZNE BARYCZ I SARAMOWICZ
BIURO ARCHITEKTONICZNE BARYCZ I SARAMOWICZ
0

BIURO ARCHITEKTONICZNE BARYCZ I SARAMOWICZ

0

Rafał Barycz i Paweł Saramowicz są architektami – twórcami prestiżowego krakowskiego Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz. W 2002 roku Rafał Barycz i Paweł Saramowicz brali udział w tworzeniu Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, gdzie prowadzą mistrzowską klasę projektową.

 

Rafał Stanisław Barycz urodził się 14 maja 1967 r. w Krakowie. Studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, który ukończył z wyróżnieniem w 1992 roku, na podstawie przygotowanego we współpracy z Wydziałem Architektury Fachhochschule Münster projektu Europejskiego Centrum Współpracy Kulturowej wokół Zamku Schloß Welbergen. W 1997 roku uzyskał tam stopień doktora nauk technicznych w specjalności projektowania architektury mieszkaniowej i użyteczności publicznej, na podstawie rozprawy Architektura mieszkaniowa Krakowa, Wiednia i Grazu na tle współczesnych tendencji stylistycznych. Był stypendystą Fundacji Lanckorońskich z Brzezia, Haus der Architektur w Grazu, Rządu Krajowego Styrii. W roku 1995 został laureatem Nagrody Twórczej Miasta Krakowa w dziedzinie architektury. Od 2004 roku jest członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Krakowie. Jako sędzia konkursów architektonicznych SARP sędziował m. in. konkurs na Most Kotlarski w Krakowie, Międzynarodowe Biennale Architektury, Projekt Roku. Ogłosił kilkadziesiąt publikacji w kraju i za granicą, poświęconych zagadnieniom nowoczesnego projektowania architektonicznego.

Paweł Mikołaj Saramowicz urodził się 28 stycznia 1967 w Kielcach. Studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, który ukończył w 1993 roku. W roku 2000 uzyskał stopień doktora nauk technicznych w specjalności teorii architektury i urbanistyki, na podstawie rozprawy Związki pomiędzy architekturą a sztuką filmową. Był stypendystą uniwersytetów w Wenecji, Neapolu i Las Palmas. W roku 1997 został laureatem Nagrody Twórczej Miasta Krakowa w dziedzinie architektury. Jest autorem publikacji poświęconych zagadnieniom nowoczesnej architektury, jak również wielu projektów z dziedziny grafiki użytkowej.

W 2002 roku Rafał Barycz i Paweł Saramowicz byli współtwórcami Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, gdzie prowadzą mistrzowską klasę projektową.