1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE DZIAŁANIA
  4. B4F – INWESTYCJA W MŁODYCH ARCHITEKTÓW I INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA
B4F – INWESTYCJA W MŁODYCH ARCHITEKTÓW I INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA
0

B4F – INWESTYCJA W MŁODYCH ARCHITEKTÓW I INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA

0

Builder for the Future to innowacyjny program edukacyjny wspierający młodych architektów i inżynierów budownictwa w rozwoju zawodowym. W ramach programu Builder już od dwunastu lat edukuje młodych architektów i inżynierów budownictwa, umożliwiając im kontakt z doświadczonymi inżynierami i architektami oraz dostęp do najnowszych technologii, produktów i rozwiązań obecnych w branży budowlanej

W ramach edycji Builder for the Future 2024–2025 zaplanowano liczne wydarzenia edukacyjne, które odbywają się w zakładach produkcyjnych partnerów programu, na placach budów oraz na wydziałach architektury i budownictwa ogólnopolskich uczelni wyższych.

Rozwijamy najważniejsze kompetencje
Firma EJOT Polska Sp. z o.o., jako partner strategiczny, aktywnie angażuje się w przekazywanie praktycznej wiedzy przyszłym specjalistom branży budowlanej. W kwietniu br. EJOT Polska trzykrotnie gościła młodych inżynierów budownictwa w swoim zakładzie produkcyjnym w miejscowości Ciasna, organizując intensywne szkolenia teoretyczno-praktyczne z zakresu projektowania energooszczędnych i trwałych fasad wentylowanych oraz fasad w systemach ETICS. W wydarzeniach, które odbyły się w dniach 8, 9 oraz 23 kwietnia, wzięło udział 150 młodych inżynierów budownictwa z Politechniki Śląskiej, Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Łódzkiej.

Warsztaty z firmą EJOT Polska stanowiły nie tylko unikatową okazję do zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności, ale również umożliwiły uczestnikom rozwój kompetencji kluczowych dla ich przyszłej kariery zawodowej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje.

Program Builder for the Future niezmiennie potwierdza swoje znaczenie jako kluczowa inicjatywa edukacyjna dla przyszłych profesjonalistów branży budowlanej. Współpraca z liderami rynku, takimi jak EJOT Polska, zapewnia uczestnikom dostęp do najnowszych technologii oraz najlepszych praktyk inżynieryjnych, przygotowując ich do wyzwań nowoczesnego budownictwa.

JACEK STANKIEWICZ
Kierownik Sprzedaży
EJOT Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Od kilku lat firma EJOT Polska uczestniczy w programie Builder for the Future, w którym są organizowane warsztaty dla studentów. EJOT od ponad 100 lat jest uznanym producentem innowacyjnych rozwiązań, stosowanych na rynkach budowlanych całego świata. EJOT realizuje również misję edukacyjną, zgodnie z którą fundamentem są wieloletnie doświadczenie, praktyczne umiejętności naszych specjalistów, zakład wyposażony w nowoczesny park maszynowy i specjalistyczne urządzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w organizowaniu konferencji naukowych, szkoleń czy warsztatów tematycznych. Posiadamy profesjonalnie wyposażone laboratoria, działy przygotowania produkcji czy kontroli jakości. Posiadając specjalistyczną wiedzę, duże doświadczenie, nowoczesny park maszynowy, zapraszamy do nowoczesnego zakładu przyszłą kadrę zarządzającą procesem budowlanym, by poszerzyć wiedzę zdobytą na uczelni o nowe rozwiązania stosowane w budownictwie i zmiany technologiczne zachodzące w procesie budowlanym. Zespół EJOT odczuwa bardzo dużą satysfakcję, że może podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi projektantami, konstruktorami czy kierownikami budów.

dr inż. EWELINA KUBACKA
Politechnika Łódzka
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
Katedra Mechaniki Konstrukcji

Wydarzenie edukacyjne realizowane w ramach programu Builder for the Future, jakim były warsztaty branżowe organizowane przez firmę EJOT Polska, to doskonały przykład efektywnego uzupełnienia edukacji przyszłych inżynierów budownictwa. Teoretyczna część warsztatów dostarczyła studentom solidnych podstaw wiedzy, z kolei praktyczne zajęcia umożliwiły bezpośrednią pracę z materiałami oraz technologiami stosowanymi w przemyśle budowlanym. Taka forma nauki pozwala na lepsze przyswojenie wiedzy. Dzięki warsztatom studenci mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej – głównych kompetencji dla współczesnych inżynierów, a bezpośredni kontakt z ekspertami branżowymi dał im unikatowy wgląd w realia pracy w przemyśle. Współpraca akademicka z przemysłem jest kluczowa w kształceniu inżynierów gotowych na wyzwania współczesnego rynku pracy. Dzięki takim inicjatywom uczelnie mogą skutecznie łączyć teorię z praktyką, przygotowując absolwentów do efektywnego działania w dynamicznie zmieniającym się środowisku zawodowym.

dr inż. MICHAŁ KOŁACZKOWSKI
Politechnika Krakowska
Wydział Inżynierii Lądowej
Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli

Warsztaty praktyczne stanowią bardzo istotny element edukacji inżynierów budownictwa. Szkolenia organizowane przez producentów systemów budowlanych dają możliwość szczegółowego zapoznania się z konkretnymi produktami oraz zaleceniami dotyczącymi ich stosowania. Praca z rzeczywistymi produktami jest niezbędnym uzupełnieniem teorii, umożliwiając lepsze zrozumienie oraz zapamiętanie zasad dotyczących projektowania, montażu i eksploatacji. Warsztaty zorganizowane przez firmę EJOT w siedzibie polskiego oddziału firmy w Ciasnej koncentrowały się na rozwiązaniach elewacyjnych, a w szczególności na zastosowaniu łączników w systemach ETICS oraz fasadach wentylowanych. Szkolenie składało się z trzech głównych części: teoretycznej, praktycznej oraz prezentacji zakładu produkcyjnego. Studenci mieli okazję nie tylko obserwować proces instalacji, ale także samodzielnie przeprowadzić montaż różnych typów łączników. Prezentacja zakładu produkcyjnego była interesującym uzupełnieniem warsztatów, dając uczestnikom wgląd w proces wytwarzania elementów przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów automatyzacji produkcji.