Na początku tego lata zapytaliśmy Was, w jaki sposób w tym roku spędzacie wakacje i zaprosiliśmy do przesyłania nam wakacyjnych zdjęć przedstawiających obiekty architektoniczne lub miejsca interesujące z punktu widzenia architekta. Bardzo dziękujemy za liczne zgłoszenia! Pora pokazać najciekawsze widokówki. Odsuńmy na chwilę perspektywę zbliżającej się jesieni i jeszcze przez moment pomyślmy o wakacjach, oglądając trzy równorzędnie wyróżnione przez nas zdjęcia.
Z wyróżnionymi osobami skontaktujemy się osobiście, żeby ustalić sposób przekazania nagród, którymi są publikacje z biblioteki Buildera. Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają w pierwszej kolejności SZKICOWNIK MŁODEGO ARCHITEKTA, który ukaże się z początkiem roku akademickiego.
Agata Stemplewska
Najbliższe memu sercu są miejsca spokojne, współgrające z naturą, te będąc, w których bez wahania mogę powiedzieć ,,Jejku, jak tu pięknie”. Jednym z nich jest Skansen w Sierpcu, do którego w te wakacje wybrałam się po raz kolejny. Urzeka mnie on pod każdym względem. Piękno zabytkowych obiektów, otaczająca je zieleń, wielkie obszary pól i łąk, swojskość, a także osoby zaangażowane w to aby jak najlepiej odzwierciedlić zwiedzającym klimat tego miejsca.
Alicja Jaroszek
Twierdza Modlin – idealne miejsce na spacer, sporty wodne, a przy tym poznawanie historii! Nie każdy wie, że to właśnie na terenie fortecy znajduje się najdłuższy w Europie budynek, będący niegdyś koszarami wojskowymi, czyniący to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym.
Natalia Płoskonka
W wakacje biorę głęboki oddech. To czas regeneracji i refleksji na skutek bliskiego kontaktu z naturą i otaczającą architekturą. Z naturą, której nieoczywiste i czasem banalne perspektywy, przekładają się na tworzenie architektury powracającej do prostoty, logiki natury oraz materii i odpowiedniego zarządzania środowiskiem. Kontakt z przyrodą, pozwala mi zmienić stagnację obranej perspektywy, szum morza uspokaja chaotyczne myśli, miękki piasek wyczula zmysły, a odkrywanie architektury owianej tajemnicą i legendami staje się inspiracją i pobudza kreatywność.