1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. WYDARZENIA
  4. RYWALIZACJA W DUCHU EDUKACJI
RYWALIZACJA W DUCHU EDUKACJI
0

RYWALIZACJA W DUCHU EDUKACJI

0

Maraton Architektoniczny i Inżynierski to wspólna inicjatywa programowa Buildera i Stowarzyszenia Producentów Betonów, w której dziesięć zespołów z całej Polski wzięło udział w panelach tematycznych i konsultacjach branżowych.

Warsztaty architektoniczno-inżynierskie, podczas których studenci mogli wysłuchać Szymona Wojciechowskiego, Prezesa Zarządu w pracowni APA Wojciechowski Architekci, oraz Pawła Chudzika z Buro Happold, rozpoczęły cykl spotkań z najważniejszymi specjalistami z branży. W czasie kolejnych paneli młodzi adepci budownictwa spotkali się także z ekspertami SPB: Szymonem Wojciechowskim z firmy Pekabex, Tomaszem Rybarczykiem z Solbetu, Robertem Janiakiem z H+H oraz Piotrem Nowickim z Chryso Polska.

W dalszej części odbyło się spotkanie z mentorami, w których gronie znaleźli się: prof. Jerzy Grochulski z Politechniki Warszawskiej, Grzegorz Bajek, Prezes SPB, Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H, Szymon Wojciechowski, Prezes Zarządu APA Wojciechowski Architekci, Józef Kostrzewski, Dyrektor Biura SPB, Paweł Chudzik z firmy Buro Happold oraz Paweł Przybyłowicz z WSC Witold Szymanik.

Warsztaty zapewniły studentom naukę podejścia interdyscyplinarnego, a więc możliwość przekucia koncepcji architektonicznej w materię. Mentorzy, eksperci, którzy wzięli udział w wydarzeniu, pokazali, jak ważne jest uwzględnienie w całym tym procesie materiałów ekonomicznych, zarazem trwałych i prośrodowiskowych. Słowem – jak zapewnić przyszłym realizacjom kompleksowe ujęcie.
– Studenci już teraz są gotowi do pracy w zawodzie. Potrafią odpowiedzialnie dzielić się zadaniami, obsługują najnowocześniejsze programy i systemy komputerowe, a przede wszystkim mają znakomite wyczucie trendów – powiedział dr inż. Piotr Knyziak z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie zwieńczyła część rekreacyjna, podczas której każdy z zespołów namalował obraz przedstawiający artystyczną interpretację sztucznej inteligencji. Wszystkie prace przedstawimy wkrótce w naszych social mediach oraz w najbliższych numerach „Buildera”.

Maraton Architektoniczny i Inżynierski oraz prezentacja prac konkursu „Dwa oblicza – jedna przyszłość” odbyły się w warszawskim hotelu Arche Puławska Residence w dniach 14–16 maja.