1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Ekspresowe doszczelnianie domu
Ekspresowe doszczelnianie domu
0

Ekspresowe doszczelnianie domu

0

Kiedy w naszym domu zachodzi potrzeba natychmiastowego wzmocnienia warstwy ocieplenia, warto mieć pod ręką natryskową piankę termoizolacyjną Soudal do samodzielnej aplikacji, dostępną obecnie również w wersji z uchwytem Genius Gun.

Poliuretanowa pianka natryskowa jest nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który wyjątkowo skutecznie przeciwdziała ucieczce ciepła z wnętrza pomieszczeń. Znajduje zastosowanie przy izolacji różnych części budynku (m.in. dachów, poddaszy, stropów, ścian zewnętrznych i fundamentów), z łatwością dociera nawet do najmniejszych szczelin i tworzy jednolitą warstwę ocieplenia. W portfolio firmy Soudal znajdziemy natryskową piankę termoizolacyjną, której aplikacja nie wymaga użycia specjalnego agregatu do natrysku, dzięki czemu prace związane ze wzmocnieniem warstwy ocieplenia za pomocą tego materiały bez problemu wykonamy samodzielnie.

Natryskową piankę termoizolacyjną Soudal z powodzeniem możemy wykorzystać m.in. przy doszczelnianiu stolarki budowlanej, ścian i sufitów, wygłuszaniu przepustów rurowych, a także przy izolacji niewielkich przestrzeni np. na poddaszu czy w piwnicy. Jest odpowiednia do izolowania wszelkich podłoży budowlanych i doskonale sprawdzi się w szczególności podczas uzupełniania warstwy izolacji w miejscach trudnodostępnych. Do istotnych zalet natryskowej pianki termoizolacyjnej należą ponadto tiksotropowe właściwości (pianka nie spływa z pionowych powierzchni), brak zawartości rozpuszczalników, wysoka wydajność, a także niewrażliwość na działanie wilgoci, grzybów, pleśni oraz wielu chemikaliów.

Firma Soudal oferuje dwa warianty tego produktu: piankę przystosowaną do aplikacji za pomocą standardowego pistoletu do pian oraz piankę z wbudowanym aplikatorem Genius Gun. Opatentowany przez Soudal aplikator Genius Gun jest wygodnym uchwytem, który gwarantuje precyzyjne dozowanie pianki i pozwala ograniczyć jej zbędne naddatki. Umożliwia ponadto wielokrotne użycie pianki (nie musimy martwić się, że zawór ulegnie zablokowaniu, jeśli nie wykorzystamy od razu całej zawartości opakowania) oraz jej aplikację nawet jedną ręką. W rezultacie natryskowa pianka termoizolacyjna z uchwytem Genius Gun mistrzowsko zda egzamin zwłaszcza w sytuacji, gdy prace termoizolacyjne wykonywane są na wysokości i druga ręka musi mieć swobodę ruchu, by użytkownik mógł zadbać o własne bezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat rozwiązań Soudal z zakresu izolacji natryskowej można znaleźć na stronie www.soudal.pl i domszczelny.pl.