1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMA
  4. II. NAGRODA WSC: 2000 ZŁ I VOUCHER NA SZKOLENIE BIM MANAGER
II. NAGRODA WSC: 2000 ZŁ I VOUCHER NA SZKOLENIE BIM MANAGER
0

II. NAGRODA WSC: 2000 ZŁ I VOUCHER NA SZKOLENIE BIM MANAGER

0

Firma WSC Witold Szymanik, przyznała i ufundowała nagrody dodatkowe za najlepsze prace wykonane w programie ARCHICAD, w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, w zadaniu „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Eden: ogród wystawienniczo-edukacyjny

Autorka
Zlata Hrabtsevich

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

Mentorka:
dr inż. arch. Marta Fąfara

O projekcie:

Koncepcją projektu jest stworzenie budynku sprzyjającego kształtowaniu świadomości pro-środowiskowej społeczeństwa. Naturalne materiały są wyeksponowane, stanowią zmysłowe doświadczenie dla zwiedzających poprzez oglądanie, dotyk, węch. Drewno jest wykorzystane jako materiał zarówno konstrukcyjny, jak i wykończeniowy. Istniejąca zieleń wysoka jest zachowana na działce, wprowadzono dachy zielone intensywne oraz zaprojektowano roślinność we wnętrzu obiektu. Zastosowane rozwiązania instalacyjne, które wykorzystują OZE, poprawiają mikroklimat w budynku, działają na zasadzie ponownego użycia.

Co było największym wyzwaniem architektoniczym?

 Na obecną chwilę dewastacja środowiska oraz konsekwencje działań ludzkości stanowią istotny problem, którego nie można ignorować, tymczasem brak tzw. „świadomości ekologicznej” jest zjawiskiem, które jest czynnikiem hamującym poprawienie aktualnej sytuacji środowiskowej. Wyzwanie projektu Eden jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy obiekty architektoniczne mogą sprzyjać kształtowaniu świadomości pro-środowiskowej społeczeństwa.

O autorce:

Zlata Hrabtsevich

Studentka II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Nagrody i osiągnięcia: II miejsce w konkursie „Projekt koncepcyjny budynku rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy do 70 m2” o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii w temacie 2 – Inżynieria budynków rekreacyjnych (2023), I miejsce w konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska na najlepszy projekt pro-klimatycznego domu (2022), Nagroda za najlepsze wykorzystanie szkła architektonicznego oraz Nagroda za najlepszą aranżację wnętrza w konkursie na projekt wnętrza z oświetleniem w kategorii wnętrze mieszkalne – Konkurs Wnętrze. Światło. Cień (2020). Czterokrotnie wyróżniona Stypendium