1. Home
  2. RANKING WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA
  3. WYRÓŻNIENIE W RANKINGU WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA – BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022
WYRÓŻNIENIE W RANKINGU WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA – BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022

WYRÓŻNIENIE W RANKINGU WYDZIAŁÓW BUDOWNICTWA – BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022

0

Oddajemy głos dziekanom Wydziałów Budownictwa, które znalazły się w Rankingu – BUILDER RANKING EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022.

WYRÓŻNIENIE
WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ I GOSPODARKI ZASOBAMI AKADEMII GÓRNICZO- HUTNICZEJ W KRAKOWIE

PROF. DR HAB. INŻ. MAREK CAŁA – Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Co wyróżnia adeptów nauk technicznych z Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH? Zdolność łączenia wiedzy z wielu dyscyplin pozwalająca znajdować rozwiązania bieżących problemów i sprostać wyzwaniom, które stawia przed nami przyszłość. Tym bardziej wyróżnienie społeczności Wydziału w rankingu „EDUCATION FOR THE FUTURE TOP 2022” jest znaczącym osiągnięciem kadry oraz studentów Wydziału. Obecne realia przekładają się na przyszłe potrzeby, będą wymagać od nas wszystkich jeszcze wyższych poziomów doskonałości. Studia jako okres życia to rozwój merytoryczny oraz charakterologiczny przyszłych adeptów. Kadra, której jestem przedstawicielem, jest przygotowana na wyzwania jutra, a jednocześnie jesteśmy gotowi do przygotowania do tego młodego pokolenia. Wymagania stawiane przyszłym pokoleniom są dla nas wyznacznikiem tworzenia programów kształcenia i kierunkiem rozwoju wydziału. Z tego względu dbałość o jakość kształcenia jest nadrzędna, programy kształcenia zawsze muszą spełniać wytyczne najwyższych poziomów jakości. W 2022 roku kierunek studiów Budownictwo na WILGZ AGH pozyskał akredytację PKA potwierdzającą wypracowane standardy jakości na naszym Wydziale. To właśnie przyszłe pokolenia będą kształtować otaczający nas świat i naszym zadaniem na Wydziale jest odpowiednio je do tego przygotować oraz wzmocnić w nich cechy pozwalające na poszukiwanie kreatywnych, a jednocześnie niezawodnych rozwiązań. Jest to trudne zadanie i jednocześnie duża odpowiedzialność. Jesteśmy wydziałem prestiżowej uczelni cieszącej się dużym zaufaniem. Od początku Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie odznaczała się wysokiej klasy wiedzą praktyczną. Studenci Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami mają możliwość nauki w laboratoriach wyposażonych w urządzenia pozwalające na badania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

WYNIKI RANKINGU