Home KONKURSY KDMI GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

II edycja Konkursu dla Młodych Inżynierów dostarczyła dowodu, że nietypowe warunki, jakie potrafi zgotować rzeczywistość, mogą być dla inżynierskich umysłów dodatkowym bodźcem do rozwoju i udowodnienia własnej kreatywności.

Czym jeszcze, oprócz inwencji, zaskoczyli członków Kapituły uczestnicy oraz laureaci konkursu? Jak jurorzy oceniają sfinalizowaną właśnie edycję?

 

MICHAŁ RUSZCZAK
KIEROWNIK GRUPY, BIURO TECHNICZNE
STRABAG „ZENTRALE TECHNIK”

 

MICHAŁ BURANDT
KIEROWNIK KONTRAKTU,
DYREKCJA BUDOWNICTWA OGÓLNEGO
STRABAG SP. Z O.O.

 

Współpraca międzywydziałowa przy tworzeniu projektów z cyklu „Łączy nas Kolej” jest wzorcowym przykładem do naśladowania.

 

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, a zróżnicowana tematyka poruszała wiele ciekawych aspektów zawodu inżyniera. Należy zwrócić uwagę, że autorzy brali pod uwagę realne potrzeby lokalnych społeczności przy projektowaniu np. rowerowej trasy średnicowej w Krakowie, a ich praca ma szansę znaleźć praktyczne zastosowanie w przyszłości, np. projekt kładki nożycowej. Niezależnie od podjętego zagadnienia prezentacje przygotowane były bardzo profesjonalnie, a to świadczy o doskonałych umiejętnościach w zakresie stosowania autoprezentacji i technik multimedialnych przez przedstawicieli młodego pokolenia inżynierów. Na szczególne wyrazy uznania zasługują projekty z cyklu Łączy nas Kolej. Bardzo obszerny zakres prac projektowych był realizowany przez zespoły, często mieszane, składające się z młodych inżynierów z wykształceniem architektonicznym i absolwentów inżynierii lądowej. Współpraca międzywydziałowa przy tworzeniu takich projektów jest wzorcowym przykładem do naśladowania przy tworzeniu prac dyplomowych w Polsce. Uczestnicy w trakcie analiz oraz prac teoretycznych wykazali się pomysłowością i podejściem inżynierskim, które już dziś pokazuje duży potencjał w projektowaniu oraz realizacji budów przyszłości.

open