Home KONKURSY KDMI GŁOS KAPITUŁY
GŁOS KAPITUŁY
0

GŁOS KAPITUŁY

0

III edycja Konkursu dla Młodych Inżynierów dostarczyła dowodu, że nietypowe warunki, jakie potrafi zgotować rzeczywistość, mogą być dla inżynierskich umysłów dodatkowym bodźcem do rozwoju i udowodnienia własnej kreatywności.

Czym jeszcze, oprócz inwencji, zaskoczyli członków Kapituły uczestnicy oraz laureaci konkursu? Jak jurorzy oceniają sfinalizowaną właśnie edycję?

MARZENA LISIECKA-KAWALSKA
CEO
AEC Design – Lider wdrożeń BIM

Nie lada wyzwaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów nagrody dodatkowej AEC Design.

Rosnąca liczba studentów biorących udział w Konkursie dla Młodych Inżynierów dowodzi, że idea przedsięwzięcia, którą jest wspieranie studentów, spełniła swoje założenia. To dla nas zaszczyt, że możemy w niej uczestniczyć od pierwszej edycji konkursu. Zauważyłam, że z roku na rok poziom konkursu wzrasta. Nie lada wyzwaniem było wyłonienie tegorocznych laureatów nagrody dodatkowej AEC Design. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem prac, które nagrodziliśmy. W tej edycji aż 6 osób otrzyma od nas szkolenie z programowania wizualnego Dynamo. Doceniliśmy między innymi projekty, w których zastosowano innowacyjną metodykę BIM – Building Information Modeling.
Cieszę się, że tak wielu studentów już wie, że BIM jest niezbędnym krokiem do transformacji cyfrowej w budownictwie. Fascynuje mnie, że studenci z takim zaangażowaniem podeszli do przygotowania projektów i wykazali się doskonałą znajomością narzędzi niezbędnych w pracy każdego projektanta. Wierzę, że uczestnicy konkursu będą w stanie wnieść duży wkład w rozwój sposobu projektowania w Polsce i życzę im, aby wymyślane przez nich rozwiązania cieszyły się sukcesem na światową skalę. Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom konkursu.

open