1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. UNIBEP: AKADEMIK GOTOWY NA PRZYJĘCIE STUDENTÓW
UNIBEP: AKADEMIK GOTOWY NA PRZYJĘCIE STUDENTÓW
0

UNIBEP: AKADEMIK GOTOWY NA PRZYJĘCIE STUDENTÓW

0

Firma Unibep SA jest generalnym wykonawcą budowy nowego akademika LivinnX Kraków przy ul. Romanowicza.

Zespół doświadczonych inżynierów z Unibep pokierował pracą nad odrestaurowaniem oraz gruntowną rewitalizacją budynku, natomiast inwestorem tego przedsięwzięcia jest firma deweloperska i inwestycyjna Golub GetHouse.

To była dosyć trudna budowa z ciężką wykończeniówką – podkreśla Paweł Gosek, zastępca kierownika budowy akademika. – Myślę, że każdy dzień był przez nas dobrze wykorzystany, a jako zespół firmy Unibep włożyliśmy w to mnóstwo pracy i energii, dlatego finalnie j jestem bardzo dumny i zadowolony z tego projektu.

Warto dodać, iż miejsce, w którym powstał akademik to budynek po dawnej fabryce Telpod-producencie podzespołów elektronicznych, składający się z siedmiu kondygnacji. Aktualnie obiekt jest na etapie ostatnich prac wykończeniowych, a lada moment na wszystkie kondygnacje wprowadzą się studenci. Do ich dyspozycji jest 710 łóżek dostępnych w 290 nowocześnie umeblowanych jednostkach mieszkalnych z bardzo dużą częścią wspólną pełną udogodnień dla każdego mieszkańca.

Naszym mieszkańcom oferujemy znacznie więcej, niż tylko przestrzeń do spania. LivinnX Kraków wyróżnia świetny design, wysoka jakość zastosowanych rozwiązań oraz mnóstwo udogodnień. Zrealizowaliśmy projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. Jestem przekonany, że LivinnX Kraków spełni oczekiwania wszystkich, najbardziej wymagających mieszkańców – powiedział Jakub Bartos, Head of Residential w Golub GetHouse.

Dzięki lokalizacji, w której znajduje się akademik, jest on dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa, jak również zapewnia dobry dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej tj. muzea, kluby, restauracje itp.