1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. STRABAG PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ SZPITALA
STRABAG PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ SZPITALA
0

STRABAG PODPISAŁ UMOWĘ NA BUDOWĘ SZPITALA

0

02.10.2019 r. Konsorcjum spółek STRABAG Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G. podpisały z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie umowę na budowę filii szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie.

  • Łączna wartość inwestycji: 83,1 mln PLN brutto
  • Okres realizacji: październik 2019 – grudzień 2021 r.

Zakres prac obejmuje budowę obiektu o pięciu kondygnacjach nadziemnych oraz podziemnego parkingu. W ramach podpisanej umowy powstanie budynek szpitala wraz z wykończeniem i wyposażeniem w sprzęt medyczny oraz niezbędnymi instalacjami: elektrycznymi, teletechnicznymi, sanitarnymi oraz sprzętem medycznym (kolumny, mosty medyczne, lampy i panele nadłóżkowe). Wykonana zostanie również niezbędna infrastruktura oraz drogi dojazdowe.

Nowo wybudowany obiekt o powierzchni całkowitej brutto 14,5 tys. m2 i kubaturze 57,5 tys. m3 zostanie połączony łącznikiem z istniejącą przychodnią. Filia WIM będzie dysponowała 90 miejscami hospitalizacji pacjentów oraz specjalistycznym blokiem operacyjnym, złożonym z dwóch sal operacyjnych. Będą tu funkcjonowały oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczno-położniczy oraz izba przyjęć.

STRABAG jest stabilnym partnerem budowalnym  w branży specjalistycznych obiektów medycznych w Polsce. Podpisana dziś umowa na szpital w Legionowie, to trzeci z kolei obiekt, który w ostatnim czasie realizujemy na Mazowszu. Zaangażowani jesteśmy w budowę dwóch warszawskich inwestycji – Szpitala Południowego na Ursynowie oraz Szpitala Jednodniowego na Białołęce. Budujemy także Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nasze doświadczenie zdobyte m.in. przy tych realizacjach będziemy mogli w pełni wykorzystywać podczas budowy legionowskiej placówki. – podkreśla Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG.

Realizowana przez STRABAG inwestycja zwiększy dostępność do usług medycznych pacjentom mieszkającym na północ od Warszawy.