1. Home
  2. Bez kategorii
  3. SZKLANY BUDYNEK KORPORACJI DSV
SZKLANY BUDYNEK KORPORACJI DSV
0

SZKLANY BUDYNEK KORPORACJI DSV

0

Warszawski biurowiec DSV to 6-piętrowy obiekt, zostanie wybudowany przez  Fundamental Group – jedną z kluczowych warszawskich firm budowlanych w Polsce o ugruntowanej pozycji na rynku oraz FineTech Construction – spółkę zajmującą się generalnym wykonawstwem, z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej.

Na warszawskim Mokotowie powstanie szklany budynek klasy A, który będzie ubiegać się o certyfikat BREEAM Very Good.

Autorem koncepcji budynku, który będzie nową siedzibą korporacji DSV, jest światowej sławy duńskie biuro PLH Arkitekter A/S. Projekt budowlany o powierzchni około 33 tys. mkw. został opracowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Projekt, który realizujemy we współpracy z konsorcjum firm FineTech Construction i Fundamental Group jest odpowiedzią na szybki rozwój naszej firmy. – potwierdza Marcin Zarzycki, Project Manager w DSV International Shared Services – Nowoczesny biurowiec docelowo będzie stanowić miejsce pracy dla 1,5 tysiąca osób.

Nowy biurowiec zbudowany na potrzeby DSV powstanie na rogu ulic Marynarskiej i Taśmowej, w zagłębiu tzw. Mokotowa Przemysłowego. Elewacja będzie przeszklona, natomiast element dekoracyjny będę stanowić przestrzenne aluminiowe panele zacieniające, które swoim trójkątnym kształtem podążają za słońcem, chroniąc przed nadmiernym operowaniem promieni słonecznych – mówi Robert Jelonek z Fundamental Group.

Na parterze powstanie przestrzeń z funkcjami usługowymi (1,1 tys. mkw.) takimi jak: fitness  klub, kantyna, powierzchnie handlowe  czy audytorium. Ponadto znajdą się tam sale konferencyjne oraz hol wejściowy z recepcją ogólną i kontrolą dostępu, przechodzący w 6-kondygnacyjne atrium, doświetlone od góry świetlikiem a od frontu przeszkloną fasadą wejściową.

Pozostałe kondygnacje zostały zaprojektowane jako przestrzeń biurowa zlokalizowana wokół przestrzeni wspólnych, które pełnią funkcję komunikacyjną, a także stref relaksu z aneksami kawowymi. Na każdej kondygnacji znajdować się będzie aneks śniadaniowy, z możliwością wyjścia na taras.

Na kondygnacjach podziemnych garażu (2 poziomy) oprócz miejsc postojowych dla samochodów osobowych i rowerów zostaną zlokalizowane pomieszczenia techniczne i pomocnicze, takie jak: szatnie, natryski dla rowerzystów  i osób korzystających z klubu fitness.

Koncepcja architektoniczna budynku DSV to otwarty projekt miejsca pracy zgodny z duńskim modelem – rozłożona na 6 piętrach i zaprojektowana wokół otwartego, centralnego atrium. W budynku znajdą się liczne sale konferencyjne, coffepoints, przestrzenie do pracy. Wszystkie te elementy będą się łączyć,  tworząc społeczne i otwarte środowisko pracy.

W projekcie zachowano podobieństwo między planowaną siedzibą DSV w Warszawie i centralą firmy w Danii. Wybór wzornictwa i naturalne materiały dominują we wnętrzu budynku a naturalne światło jest „wciągane” do budynku.

Jesteśmy dumni mogąc realizować tak nowoczesny projekt w biurowym sercu stolicy – mówi Włodzimierz Bogiel, Prezes Zarządu FineTech Construction – dla każdego inżyniera to prawdziwe zawodowe wyzwanie budować ekologiczny biurowiec, spełniający niezwykle wysokie standardy jakościowe.

Więcej o korporacji DSV, dla której prowadzony jest projekt: www.pl.dsv.com.