Home Z STARE KATEGORIE ENGINNERS MODE:LINA™ PONOWNIE NAGRODZONA W SZANGHAJU!
MODE:LINA™ PONOWNIE NAGRODZONA W SZANGHAJU!
0

MODE:LINA™ PONOWNIE NAGRODZONA W SZANGHAJU!

0

Polacy z drugą statuetką EuroShop RetailDesign Award! Po 3 latach od swojej pierwszej nagrody w Szanghaju poznańscy architekci po raz kolejny stanęli na podium prestiżowego międzynarodowego konkursuEuroShop RetailDesign Award!

Nagroda powędrowała w ręce architektów za projekt sklepu rowerowego VÈLO7 w Poznaniu.

EuroShop RetailDesign Award to prestiżowy międzynarodowy konkurs architektoniczny, którego pierwsza odsłona miała miejsce w 2009 roku. Każdego roku w konkursie bierze udział niemal 100 projektów czołowych międzynarodowych marek.

Projekt sklepu dlaVÈLO7 zwyciężył w rywalizacji z wnętrzami największych światowych brandów! Wśród tegorocznych nominowanych, z którymi zwyciężył poznański sklep, znajdziecie fagowy sklep adidas mieszczący się przy 5th Avenue w Nowym Jorku, sklepCuesta Blanca z Buenos Aires, ogromną przestrzeńGaleries Lafayette, czy design store nowojorskiegoMoMA The Museum of Modern Art! Na krótkiej liście tegorocznych zwycięzców oprócz poznańskiego sklepuVÈLO7 znalazły się jeszcze projekty budowanego przez 11 lat domu towarowegoLa Rinascente w Rzymie oraz winoteki De Vinos y Viandas w Valladolid w Hiszpanii.

Nagroda to część organizowanych targówEuroShop, w których uczestniczy zawsze ponad 100 tys. odwiedzających i ponad 2000 wystawców. EuroShop promuje powiązania architektury, marketingu oraz technologii w branży handlowej i swoją historią sięga aż do 1966 roku.

VÈLO7 to pozytywnie zakręceni na punkcie dwóch kółek ludzie, którzy swoją pasją dzielą się z innymi. Oferując swoim Klientom najwyższej jakości rowery postanowili przygotować dla nich również wyjątkowe miejsce, które tę pasję będzie odzwierciedlało. Zadanie to powierzyli zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina™.

Cykliści potrzebowali wielofunkcyjnej przestrzeni, w której swobodnie będą przenikać się sklep rowerowy, serwis oraz miejsce do testowania rowerów. Wiedząc, że w VÈLO7 wszystko kręci się wokół dwóch kółek, projektanci stylistykę wnętrza podporządkowali rowerowym inspiracjom.

open