1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. WYSTAWA POLSKA ARCHITEKTURA 2015 W SOPOCIE
WYSTAWA POLSKA ARCHITEKTURA 2015 W SOPOCIE
0

WYSTAWA POLSKA ARCHITEKTURA 2015 W SOPOCIE

0

15 września 2016 roku zapraszamy do Sopoteki, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje  najlepszych, polskich architektów: Jana Sikory, Agnieszki Hubeny-Żukowskiej z Pracowni Sztuki Ogrodowej oraz Dominiki Zielińskiej i Bogusza Parzyszka z pracowni Workplace Solutions. 

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach – kubatura, wnętrze i krajobraz.

Za nami ósma odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania  – powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 15-22 września 2016 w Sopotece, ul.Tadeusza Kościuszki 14 (I p.), Sopot. Wernisaż odbędzie się 15 września o godz. 17:00. Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: http://www.sztuka-architektury.pl

Program:
17:00 Wernisaż wystawy
17:15 Wykład Jana Sikory, Sikora Wnętrza – Projektowanie obiektu kultury a tożsamość miejsca, na przykładzie Sopoteki
17:45  Prezentacja firmy CAD Projekt K & A
18:15  wykład Agnieszki Hubeny-Żukowskiej, Pracownia Sztuki Ogrodowej – Ogród przy zabytkowej willi w Gdańsku
19:45  Wykład Bogusza Parzyska i Dominiki Zielińskiej, Workplace Solutions – Najnowocześniejsze biura, znaczy jakie?
19.30 Zamknięcie wernisażu

O Sopotece
Dojrzałe projektowanie zorientowane jest na idee – unikalna forma wynika z genius locci miejsca i potrzeb społecznych. Podczas krótkiego wykładu zostanie przybliżona metoda projektowania obiektów kultury, zastosowana w galerii kultury multimedialnej „Sopoteka” wraz z omówieniem przykładów i procesu.

sopoteka

O ogrodzie przy zabytkowej willi w Gdańsku
Ogród powstał przy zabytkowym dworku, na długiej, wąskiej działce w centrum miasta. Działka graniczy z jedną z głównych ulic Gdańska, z dwiema działkami, na których stoją zabytkowe kamienice oraz z lasem mieszanym z pięknymi starymi bukami. Ogród powstał na trzech poziomach.

pracownia_sztuki_ogrodowej

Najnowocześniejsze biura, znaczy jakie?
Technologia rozwija sie tak szybko, że rozwiązania, które dzisiaj wydają się nowe, za kilka miesięcy mogą okazać się już nieaktualne. Nie można zastąpić wysiłku twórczego, ale można go wspierać poprawiając jakość pracy.  Beacony, sterowniki oświetlenia, czujniki wentylacji czy system do zarządzania zielenią – to nie tylko najnowsze gadżety. Warto wiedzieć jak połączyć je w zintegrowany system, sprawiając, by przestrzeń biurowa pomagała w optymalnym wykorzystaniu zasobów i służyła pracownikom.

workplace_fortumm

Przed nami jeszcze:
13-20 października 2016, Galeria SARP Kraków, Plac Szczepański 6, Kraków
10-17 listopada 2016, Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, Kielce

Organizator

organizator