1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. KONKURS DWA OBLICZA
  4. RUSZYŁA DRUGA EDYCJA KONKURSU „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”
RUSZYŁA DRUGA EDYCJA KONKURSU „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”
0

RUSZYŁA DRUGA EDYCJA KONKURSU „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”

0

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu architektoniczno-inżynierskiego pt. „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ”. Konkurs organizowany jest przez miesięcznik Builder oraz Stowarzyszenie Producentów Betonów w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Builder for the Future.

Zadaniem uczestników Konkursu SPB jest „Projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski nowoczesnego centrum technologicznego wraz z kompleksem biurowym, będącym siedzibą Stowarzyszenia Producentów Betonów, na działce w Porcie Żerańskim w Warszawie”, uwzględniający zastosowanie dwóch podstawowych technologii: prefabrykacji betonowej oraz autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK).

Konkurs SPB skierowany jest do studentów z kierunków architektura i budownictwa ogólnopolskich uczelni wyższych. W Konkursie SPB mogą wziąć udział zespoły architektoniczno-budowlane reprezentujące ośrodki akademickie, prowadzące kierunki kształcenia architektura oraz budownictwo w uczelniach publicznych i prywatnych.

Daną uczelnię lub połączone dwie uczelnie, może reprezentować więcej niż jeden zespół projektowy. Do konkursu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 10 zespołów, o czym będzie decydować kolejność przesłania kompletnego formularza zgłoszenia zespołu.

Zespół projektowy może składać się z maksymalnie 4 studentów, minimum po jednym z kierunków: architektura i budownictwo oraz z jednego lub dwóch opiekunów – np. pracowników dydaktycznych uczelni, opiekunów kół naukowych.

HARMONOGRAM KONKURSU SPB*

od 9.10.2023 – Pobranie kompletu wytycznych, informacji i regulaminu konkursu
do 30.11.2023 – Rejestracja zespołów konkursowych
do 30.04.2024 – Praca projektowa własna

Udział w webinarach edukacyjnych:
grudzień 2023
 – materiały i technologie
styczeń 2024 – architektura i budownictwo
marzec 2024 – konsultacyjne wielobranżowe

14-16 maja 2024 – Udział w Maratonie w Warszawie, Hotel Puławska Residence.
Organizator pokrywa koszty zakwaterowania, wyżywienia (śniadania, obiady, kolacje) oraz zryczałtowane koszty dojazdu.

Finał Konkursu SPB oraz ogłoszenie zwycięzców nagrody GRAND PRIX odbędzie się podczas VIII Konferencji SPB, w dniach 7-9 października 2024 roku.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy do 30.11.2023 wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres b4f@buildercorp.pl

REGULAMIN

NAGRODY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OGRANIZATORZY:

PARTNER MERYTORYCZNY:

PARTNER TECHNOLOGICZNY: