1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Soudabond – niezawodny pianoklej budowlany
Soudabond – niezawodny pianoklej budowlany
0

Soudabond – niezawodny pianoklej budowlany

0

Na placu budowy i podczas remontów liczą się skuteczność oraz sprawne wykonanie prac. Zastosowanie pianokleju budowlanego Soudabond pozwoli nam znacznie skrócić czas realizacji wielu zadań i zarazem zadbać o solidne, trwałe efekty. Do dostępnych do tej pory pianoklejów Soudabond dołączył Soudabond Turbo z aplikatorem Genius Gun.

Soudabond marki Soudal jest nowoczesnym pianoklejem poliuretanowym, który – w porównaniu do tradycyjnej pianki – charakteryzuje się bardzo mocnym wiązaniem i szybkim czasem utwardzania. Znajduje zastosowanie w pracach budowlanych, montażowych i dekoracyjnych, z powodzeniem możemy go użyć m.in. do klejenia kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego podczas stawiania ścianek działowych czy przepierzeń, mocowania płyt i paneli izolacyjnych (w tym ze styropianu, wełny mineralnej, pianek fenolowych i korka) do typowych podłoży budowlanych, a także do klejenia płyt dekoracyjnych oraz płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy.

Pianoklej Soudabond jest gotowy do użycia i nie wymaga wykorzystania żadnych specjalistycznych narzędzi, co zdecydowania ułatwia i przyspiesza przeprowadzenie prac. Jego ważnymi zaletami są wysokowydajność, doskonała przyczepność do większości materiałów budowlanych, gwarancja dodatkowej izolacji termicznej i akustycznej oraz tiksotropowe właściwości (nie spływa z powierzchni pionowych). Co więcej, Soudabond przeznaczony jest do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, wykazuje wysoką odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni, nie deformuje klejonych elementów i nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża.

Firma Soudal oferuje cztery warianty pianokleju budowlanego Soudabond. Soudabond Easy Gun jest przystosowany do aplikacji za pomocą pistoletu. Jedna puszka w zupełności wystarcza do zamocowania około 14 m² paneli, a po upływie około 60 minut od momentu aplikacji możemy przystąpić do dalszej obróbki klejonych elementów. Soudabond Easy Genius Gun jest pianoklejem z wbudowanym aplikatorem Genius Gun, który daje pełną kontrolę nad ilością wypuszczanego z puszki preparatu, umożliwia przerwanie i wznowienie pracy w dowolnym momencie (bez ryzyka zablokowania zaworu) i pozwala na aplikację pianokleju nawet jedną ręką, dzięki czemu wariant ten idealnie sprawdzi się w sytuacjach, w których istotne są asekuracja i utrzymanie stabilnej pozycji. Soudabond Turbo jest pianoklejem pistoletowym, który cechuje się bardzo szybkim chwytem początkowym, umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów po zaledwie 30 minutach od nałożenia i pozwala skrócić czas potrzebny na montaż płyt lub paneli izolacyjnych i dekoracyjnych nawet o 30%. Natomiast najnowszą propozycją firmy Soudal jest Soudabond Turbo Genius Gun, który łączy w sobie zalety pianokleju Soudabond Turbo oraz korzyści, jakie daje aplikator Genius Gun.