1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Uchwycić nieuchwytne. Saint-Gobain Glass rusza z cyklem inspirujących filmów o szkle
Uchwycić nieuchwytne. Saint-Gobain Glass rusza z cyklem inspirujących filmów o szkle
0

Uchwycić nieuchwytne. Saint-Gobain Glass rusza z cyklem inspirujących filmów o szkle

0

Przeszklenia w architekturze od wielu już lat kreują niezrównany design i fascynujące bryły. Otwierają wnętrza na świat zewnętrzny, tworzą harmonijną przestrzeń, wpływają na komfort i zadowolenie użytkowników, a także pomagają chronić środowisko naturalne. Szkło to materiał o nieograniczonych możliwościach, który ma w sobie magiczny pierwiastek czyniący go rozwiązaniem jedynym w swoim rodzaju. Saint-Gobain Glass postanowiło uchwycić tę wyjątkowość, czego efektem jest cykl inspirujących materiałów wideo, w których szkło odgrywa główną rolę.

Odkryć szkło na nowo

Cykl filmów Saint-Gobain Glass podzielony został na odcinek zapowiadający oraz cztery epizody, które koncentrować się będą na poszczególnych aspektach dotyczących nowoczesnego szkła – harmonii w architekturze, pięknie we wnętrzach, magii prywatności i komforcie użytkowników. Seria ma na celu udowodnić, iż szkło nie jest jednym z wielu materiałów budowlanych, ale stanowi jedno z najbardziej szlachetnych narzędzi w rękach projektantów oraz inwestorów.

Nasz cykl wideo zaprosi odbiorców w podróż po fascynującym, pełnym inspiracji świecie szkła – mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu Saint-Gobain Glass. – Jego ideą jest pokazanie, jak wiele możliwości dają dziś innowacyjne, nowoczesne przeszklenia i jak sprawdzają się w praktyce. Udało nam się to osiągnąć na przykładzie szkła fasadowego, inteligentnego szkła o zmiennej przezierności, szkła do wnętrz oraz najpowszechniejszego szkła okiennego. W materiałach filmowych duży nacisk położyliśmy na kwestię wielowymiarowego komfortu płynącego z zastosowania rozwiązań szklanych, które dbając o człowieka troszczą się także o środowisko naturalne. To również niezwykle istotny aspekt w dobie postępujących zmian klimatu. Jako eksperci w dziedzinie zrównoważonej produkcji czujemy się w obowiązku zarówno inspirować do dokonywania świadomych wyborów na rzecz ochrony planety, jak i popularyzować wiedzę o szkle, zgodnie z naszym nadrzędnym celem nadrzędnym „Making the World a Better Home”.

Filmowa seria zabierze widzów za kulisy produkcji poszczególnych rodzajów szkła czy ich praktycznego wykorzystania w różnego typu aplikacjach, m.in. na fasadach budynków użyteczności publicznej, w ekskluzywnych przestrzeniach biurowców i hoteli czy wnętrzach domów. Odbiorcy przekonają się, w jaki sposób szkło, tworząc architektoniczną spójność i zapewniając niezrównane wrażenia wizualne, gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę w życiu codziennym oraz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. W świat innowacyjnych szklanych rozwiązań wprowadzi nas aktor filmowy i teatralny, Patryk Szwichtenberg, który przyjął zaproszenie do udziału w tym projekcie.

W ten sposób Saint-Gobain Glass włącza się w obchody Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Odcinki będą dostępne m.in. na kanale Saint-Gobain Glass na platformie YouTube (https://www.youtube.com/c/SaintGobainBuildingGlassPolska), a także na profilach marki w mediach społecznościowych.

Link do zapowiedzi cyklu: