1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. USUWANIE UTWARDZONYCH KLEJÓW MONTAŻOWYCH
USUWANIE UTWARDZONYCH KLEJÓW MONTAŻOWYCH
0

USUWANIE UTWARDZONYCH KLEJÓW MONTAŻOWYCH

0

O ile świeże zabrudzenia po kleju montażowym można stosunkowo łatwo usunąć, o tyle pozostałości utwardzonego preparatu często przysparzają niemałych problemów. Rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się nawet w przypadku wyjątkowo uporczywych plam, jest spray Sealant Remover firmy Soudal.

Nowoczesne kleje montażowe skutecznie zastępują tradycyjne gwoździe czy śruby, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w pracach remontowo-wykończeniowych. Za ich pomocą trwale połączymy ze sobą różne materiały budowlane i dekoracyjne oraz zamocujemy bez konieczności użycia wiertarki takie elementy, jak listwy przypodłogowe, lustra lub skrzynki na listy. Niektóre kleje montażowe bardzo dobrze odnajdują się również w roli uszczelniaczy – znakomitym tego przykładem jest Fix All marki Soudal, który powszechnie używany jest do wypełniania szczelin wokół urządzeń sanitarnych w łazience i kuchni.

Tzw. „montaż na klej” nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi i przebiega nadzwyczaj sprawnie. Zaletą tego rozwiązania są również szybkie prace porządkowe. Jeżeli dokładnie zabezpieczymy miejsce, w którym aplikujemy klej (w tym celu możemy wykorzystać np. folię malarską), to diametralnie ograniczymy ryzyko pojawienia się uciążliwych zabrudzeń. W sytuacji, gdy nie uda nam się ich całkowicie wyeliminować, warto sięgnąć po ściereczki czyszczące Swipex marki Soudal, pod warunkiem jednak, że zabrudzenia są świeże.

Sprawdzonym sposobem na pozbycie się utwardzonych pozostałości kleju montażowego jest natomiast użycie preparatu Sealant Remover firmy Soudal – sprayu na bazie węglowodorów, który charakteryzuje się błyskawicznym działaniem i łatwą aplikacją. Preparat ten jest gotowy do użycia (przed nałożeniem wystarczy silnie wstrząsnąć pojemnik) i może być używany na większości podłoży (z wyjątkiem podłoży porowatych i niektórych tworzyw sztucznych, np. PMMA i nylonu). Utwardzony klej należy najpierw spróbować usunąć mechanicznie, a następnie spryskać pozostałości preparatem i pozostawić na około 10 minut. Kolejnym krokiem jest usunięcie rozmiękczonych resztek przy pomocy suchego kawałka materiału. Jeżeli zachodzi taka potrzeby, to cały zabieg powinno się powtórzyć. Co istotne, preparat Sealant Remover zalecany jest także do usuwania starych spoin silikonowych – w tym wypadku, po usunięciu starej fugi, szczelinę należy przemyć wodą z detergentem i dokładnie osuszyć, zanim przystąpimy do położenia nowej fugi.