1. Home
  2. WSPÓLNE
  3. BIM
  4. ARCHICAD – DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ NA AKTUALNEJ WERSJI PROGRAMU?
ARCHICAD – DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ NA AKTUALNEJ WERSJI PROGRAMU?
0

ARCHICAD – DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ NA AKTUALNEJ WERSJI PROGRAMU?

0

Ostatnie lata to dynamiczny rozwój Archicada, a jego najnowsza wersja to przykład skutecznej integracji zagadnień modelowania BIM, zarządzania informacją, prezentacji idei projektowych oraz współpracy i komunikacji międzybranżowej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenia, na temat najważniejszych funkcji Archicada, które mogą udoskonalić warsztat pracy każdego architekta.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z możliwościami zwiększenia efektywności pracy w programie Archicad, wynikającej z wykorzystania nowych i unowocześnionych funkcji w aktualnej wersji.

Szkolenie dedykowane przede wszystkim osobom korzystającym ze starszych wersji Archicada oraz osób zainteresowanych wykorzystaniem go w swojej pracy zawodowej.

Zarejestruj się już dzisiaj w dogodnym dla siebie terminie:

https://wsc.pl/szkolenia/archicad-szkolenie-aktualizacyjne

Dlaczego warto zainteresować się Archicdem?

Zwiększa komfort projektowania

Takie rozwiązania jak automatyczne generowanie dokumentacji 2D, interaktywne zestawienia lub wbudowany, wysokiej klasy, silnik renderujący ułatwiają wykonywanie codziennych zadań związanych z przygotowaniem projektu.

Tworzenie rysunków 2D (elewacji i przekrojów) w najnowszej wersji Archicada wzbogacone zostało o możliwość pełnego wykorzystania tekstur przypisanych do komponentów modelu. Wraz z możliwością współdzielenia projektu na urządzeniach przenośnych, przy pomocy formatu BIMx czyni to z programu Archicad skuteczne narzędzie wspomagające prezentację i komunikację z innymi uczestnikami procesu projektowego.

UMOŻLIWIA WSPÓŁPRACĘ MIĘDZYBRANŻOWĄ

Archicad to również wiodąca platforma zawierająca najnowsze rozwiązania współpracy i komunikacji międzybranżowej w standardzie OPEN BIM. Wykorzystanie formatu IFC, wbudowane narzędzia wykrywania kolizji, porównywanie modeli lub system dodawania uwag do projektu, z możliwością ich udostępniania w standardzie BCF, ułatwiają koordynację i współdzielenie decyzji projektowych z projektantami innych branż. W najnowszej, 25 edycji Archicada zaimplementowane zostały kolejne narzędzia ułatwiające wykorzystanie standardu IFC – między innymi definiowanie punktu początkowego modelowania i jego relacji do rzeczywistej lokalizacji projektu przy pomocy wbudowanego punktu geodezyjnego.

Ponadto, generowanie i edycja modelu analitycznego konstrukcji uzupełnione zostały o definiowanie obciążeń. Dzięki temu Archicad 25 może być coraz skuteczniej wykorzystywany również przez projektantów konstrukcji, którzy mogą pracować wspólnie z architektami na jednym modelu fizycznym.

Wraz z wieloma innymi zmianami czyni to z programu Archicad 25 narzędzie przystosowane do potrzeb architektów oraz umożliwia skuteczne i efektywne prowadzenie całego procesu projektowego w jednym zintegrowanym środowisku.

UMOŻLIWIA MODELOWANIE BIM

Zgodnie z wymaganiami technologii BIM zadania, między innymi takie jak automatyczne przygotowanie dokumentacji lub koordynacja międzybranżowa są wykonywane w oparciu o cyfrowy model budynku i mogą być realizowane w jednym, stosowanym na co dzień środowisku oraz łatwo współdzielone z innymi uczestnikami procesu realizacji inwestycji.

Komponenty modelu BIM mogą być dodawane przy pomocy dedykowanych narzędzi, w których możliwie jest odwzorowanie praktycznie wszystkich cech geometrycznych i informacyjnych dotyczących elementów budynku. Zastosowanie programowania wizualnego w narzędziu PARAM-O pozwala na łatwe tworzenie własnych obiektów parametrycznych natomiast połączenie ze środowiskiem programów Rhino/Grasshopper lub użycie języka Python daje praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji geometrii lub zarządzania informacjami powiązanymi z modelem BIM.