1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE INSPIRACJE
  4. KONIECZNIE BEZPIECZNIE!
KONIECZNIE BEZPIECZNIE!
0

KONIECZNIE BEZPIECZNIE!

0

Ponad 40 wydarzeń odbyło się na budowach realizowanych przez sopocką grupę NDI, a wśród nich: szkolenia z ratownictwa wodnego na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej, Portu w Pucku, Górkach Zachodnich w Gdańsku, czy nowej inwestycji NDI – przebudowie nabrzeża w Porcie Gdańsk, szkolenia z prac zaliczanych do szczególnie niebezpiecznych, interaktywne ćwiczenia przy użyciu symulatora dźwigu, ale też szkolenia z pierwszej pomocy czy prelekcje prowadzone przez Inspektorów PIP. Do niedzieli trwa ogólnopolska inicjatywa Tygodnia Bezpieczeństwa.

To już ósma edycja Tygodnia Bezpieczeństwa na polskich budowach. Inicjatorem jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, czyli grupa 14 sygnatariuszy i 2 członków zrzeszonych, którzy się zjednoczyli, by działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa w swoim środowisku. Hasło tegorocznej edycji to „Koniecznie bezpiecznie”.

– Są pewne obszary, w których nie ma miejsca na kompromisy. Plac budowy jest jednym z nich – podkreśla Justyna Mierzejewska, kierownik działu BHP w grupie NDI, która jest członkiem zwyczajnym Porozumienia.

ZOBACZ FILM Z TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA:

Pokazy zabezpieczeń, prelekcje inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, szkolenia z pierwszej pomocy, warsztaty i prezentacje dobrych praktyk BHP odbywają się jednocześnie na największych budowach w Polsce.

– Zapewniając wysokie standardy BHP na naszych budowach, dbamy o zdrowie nasze i współpracowników. Stosowanie takich praktyk zapewnia również lepszą koordynację prac budowalnych i szybsze zamykanie kolejnych etapów. Dlatego koniecznie bezpiecznie! – zachęcają inicjatorzy akcji z Porozumienia dla Bezpieczeństwa.

Organizacja powstała w 2010 roku. Od tego czasu blisko dwukrotnie zmniejszyła się liczba poszkodowanych w wypadkach na polskich budowach. Wypadków śmiertelnych na 100 tys. zatrudnionych jest dziś czterokrotnie mniej.

Według Eurostatu w latach 2009-2018 wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej Polska najbardziej poprawiła bezpieczeństwo w tym obszarze. Z kraju o najwyższej liczbie wypadków śmiertelnych na 100 tys. zatrudnionych (21,49) znalazła się wśród państw o najniższym wskaźniku najpoważniejszych zdarzeń (5,18). Ale cel członków Porozumienia jest jasny – zero wypadków na budowach.

Wielkie święto odpowiedzialności i rozsądku w pracy, które jednoczy i integruje całą branżę budowlaną, potrwa do niedzieli, 10 października.​

Materiał prasowy: Grupa NDI