1. Home
  2. DWA OBLICZA
  3. WYDARZENIA
  4. EDUKACJA Z BUILDEREM – WYKŁAD BRANŻOWY SPB
EDUKACJA Z BUILDEREM – WYKŁAD BRANŻOWY SPB
0

EDUKACJA Z BUILDEREM – WYKŁAD BRANŻOWY SPB

0

W dniu 20 października 2021 (środa), o godz. 9.15 odbędzie się specjalny wykład branżowy. Wykład zostanie zorganizowany wspólnie z miesięcznikiem Builder Polska w ramach programu Builder for the Future i odbędzie się w formule online na platformie Zoom

Tematyka wykładu: “DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ” 

Wykład zostanie przygotowany przez: STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW BETONÓW – partnera a programu „Builder for the Future”.

Współpraca Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych promujących wśród młodych architektów i inżynierów budownictwa wykorzystanie nowoczesnej prefabrykacji betonowej oraz możliwości realizacji budownictwa z zastosowaniem betonu komórkowego. W ramach prow adzonych działań edukacyjnych zostanie zorganizowany konkurs dla młodych architektów i inżynierów budownictwa, którego finał odbędzie się w październiku 2022 r. podczas konferencji „SPB 2022”.

20 października 2021, godz. 9:15
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska,
UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI
(wykład on-line, na platformie ZOOM)      

PANEL I, g. 9.15 – 10.00 – „Autoklawizowany Beton Komórkowy – wszechstronny materiał do budowy ścian.”

Prowadzący: 

Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa – Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, podyplomowych studiów “Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, podyplomowego Studium Menedżerskiego na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorant na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Product manager w firmie SOLBET – największego producenta betonu komórkowego w Polsce. Praktyk w projektowaniu i na budowie, autor wielu projektów, opracowań i artykułów technicznych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Jego pasją jest architektura i budownictwo.  

 ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Wynalezienie betonu komórkowego
– Z czego jest produkowany ABK
– Właściwości betonu komórkowego
– Popularność betonu komórkowego
-Krótka historia wyrobów z betonu komórkowego od bloczka do ścian prefabrykowanych oraz zatoczenia koła i ponownej drogi do bloczka do systemu tradycyjnego budowania (a nawet do gotowości branży ABK do ponownej epoki prefabrykacji)
– Obecnie oferowane wyroby / systemy
– Przykłady realizacji budynków
– Beton komórkowy a BIM  

GODZ. 9.50 – 10.00           podsumowanie i pytania do eksperta        

PANEL II, g. 10.00 – 10.45 –„Nowoczesna prefabrykacja betonowa w budownictwie.”

Prowadzący: 

Maciej Borowski, mgr inż. budownictwa. Absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunku Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Od 2015 roku związany z firmą Pekabex, gdzie obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Sprzedaży. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, wśród największych projektów, które ofertował i pozyskał były fabryki: baterii LG Chem w Kobierzycach w 2018 roku, SK Innovation w Dąbrowie Górniczej, Umicore w Nysie.

Tematyka obronionych przez niego prac dyplomowych: „Ugięcie długotrwałe belek piaskobetonowych z włóknami stalowymi” oraz „Cylindryczny zbiornik naziemny”.

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Zalety wykorzystania konstrukcji prefabrykowanej – Zastosowanie elementów prefabrykowanych w różnych typach budowli
– Przegląd rozwiązań architektonicznych w prefabrykacji
– Proces realizacji obiektów prefabrykowanych    

GODZ. 10.35 – 10.45         podsumowanie i pytania do eksperta      

Podczas wykładów każdy uczestnik będziecie miał możliwość zadawania pytań i dyskusji z prowadzącymi na temat prezentowanej tematyki.  ZAPRASZAMY DO PRZYGOTOWANIA PYTAŃ I AKTYWNOŚCI PODCZAS WYKŁADU.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA IMIENNY CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UDZIAŁ W WYKŁADZIE BRANŻOWYM. UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zarejestrowanie się na platformie B4F oraz potwierdzenie rejestracji i aktywny udział w wykładzie na platformie Zoom w dniu 20 października 2021.

Wykłady mają charakter zamknięty, dlatego zapraszamy do kontaktu uczelnie i koła naukowe zainteresowane zorganizowaniem wykładów branżowych.

Kontakt: b4f@buildercorp.pl