1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE INSPIRACJE
  4. ROZWIĄZANIA NIE TYLKO SEZONOWE
ROZWIĄZANIA NIE TYLKO SEZONOWE
0

ROZWIĄZANIA NIE TYLKO SEZONOWE

0

Ponzio proponuje wiele rozwiązań, które poprawiają komfort codziennego życia, a do tego sprawiają, że ich użytkownicy czerpią dodatkowe korzyści z ich zastosowania. W sezonie letnim doskonałym tego przykładem są m.in. wielkogabarytowe drzwi, które maksymalnie otwierają przestrzeń na przyrodę. Aby ustrzec się przed nieproszonymi „gośćmi” w naszych domach czy mieszkaniach, stworzono system „kontrolowanego dostępu”.

Moskitiery – ochrona przed intruzami

Moskitiery ramkowe wykonane z aluminium to nieodzowne wyposażenie okien oraz drzwi balkonowych. To bardzo skuteczna i jednocześnie subtelna bariera przed skrzydlatymi intruzami. Opracowane przez Ponzio rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z systemami okienno-drzwiowymi PE68 oraz PE78N. Pozwala na wykonanie moskitier stałych oraz rozwieranych. W rozwiązaniu stałym montowana jest do ościeżnicy za pomocą zaczepów, w rozwieranym – za pomocą zawiasów przykręcanych do ościeżnicy. Prosty montaż i demontaż pozwala na utrzymanie w czystości moskitiery, a także zdjęcie jej w razie potrzeby oraz przechowanie do kolejnej wiosny.

Oprócz zalet praktycznych moskitiery są elementem estetycznym. Już sam materiał, z którego wykonana jest ramka – aluminium odpowiednio zabezpieczone powło-ką lakierniczą – zapewnia długoletnie użytkowanie, trwa-łość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Konstrukcję moskitiery – analogicznie do innych struk-tur wykonanych z aluminium – cechuje elegancka estety-ka, stabilność, sztywność, nawet przy znacznych gabary-tach. Siatka (do wyboru w kolorze szarym lub czarnym) spełnia swoje funkcje, nie ograniczając przy tym dostępu światła. Natomiast ramki można kolorystycznie dopaso-wać do koloru profili ram okiennych (lakierowanie w ko-lorach z palety RAL).

Fot. 2. Zabudowa balkonów Ponzio

Lekka zabudowa balkonów

Możliwość zabudowy balkonu w systemach aluminiowych ma ogromne zalety. Przede wszystkim to idealna, lekka, transparentna osłona chroniąca przed deszczem i wiatrem, a także nadmiernym słońcem. Jednocześnie daje możliwość wentylacji, a tym samym regulowania temperatury wewnątrz mieszkania. Optycznie powiększa metraż, stwarzając możliwość aranżacji nowej, ciekawej przestrzeni.

Zabudowa balkonu jest wykonana w systemie przesuwnym (PONZIO BL18) 3-, 4- lub 5-torowym. Dolny tor jezdny montowany jest do nośnych poręczy balustrady balkonowej, natomiast górny – bezpośrednio do stropu lub innego elementu nośnego. Montaż poszczególnych skrzydeł jest intuicyjny. Można go wykonać po zamontowaniu torów do elementów konstrukcyjnych budynku. Segmenty w tym systemie przesuwają się w obie strony, każdy po swoim torze. Ilość jest podyktowana liczbą torów (jeden segment na jeden tor). Zamki montowane na skrajnych segmentach sprawiają, że elementy zabudowy nie otworzą się same np. pod wpływem wiatru. Co więcej, konstrukcja jest trwała, sztywna, stabilna, a kolorystyka ram – do wyboru w dowolnym kolorze z palety RAL.

System Ponzio BL18