1. Home
  2. QUIZY I MINI KONKURSY
  3. WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #4
WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #4

WYNIKI WAKACYJNEJ AKADEMII CEMEX #4

0

Dziękujemy za zgłoszenia w Wakacyjnej Akademii Cemex #4. Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości prywatnej w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Gratulacje!

Nagrodą w każdym są gadżety Partnera Strategicznego programu Builder for the Young Architects, firmy Cemex Polska oraz publikacje z biblioteki Buildera.

WAKACYJNA AKADEMIA CEMEX #4 ODPOWIEDZI

1.Pytanie otwarte: Czym jest DECO STONE i czym się charakteryzuje?

Odpowiedz: DECO STONE to niezwykłe dekoracyjne nawierzchnie betonowe z eksponowanym kruszywem. Nazywane są również betonami płukanymi – w nawiązaniu do technologii ich układania.

2.Pytanie: Która para wymienionych zastosowań i właściwości dla betonów DECO STONE nie jest prawidłowa?

  1. a) Zastosowanie na parkingi i skwery. Grubość nawierzchni 10-20 cm.
  2. b) Zastosowanie na podjazdy i elewacje. Wysoka klasa wytrzymałości na ściskanie C30/37
  3. c) Zastosowanie na woonerfy i ścieżki parkowe. Wejście na nawierzchnię możliwe już po ok. 24h.

3.Pytanie otwarte: Wymieć min 4 korzyści ze stosowania betonów DECO STONE.

DECO STONE to niezwykłe dekoracyjne nawierzchnie betonowe z eksponowanym kruszywem. Nazywane są również betonami płukanymi – w nawiązaniu do technologii ich układania.

DECO STONE to doskonała alternatywa dla tradycyjnych nawierzchni z elementów drobnowymiarowych takich jak kostka brukowa czy kamień.

DECO STONE to nawierzchnie monolityczne, czyli wylewane bezpośrednio na miejscu. Nie wymagają stosowania obrzeży, co obniża koszt prac i ułatwia ich wykonanie. Po ułożeniu uzyskujemy duże, jednorodne powierzchnie bez spoin i fug, a więc eliminujemy przerastanie zielenią. Szczeliny dylatacyjne, wymagane dla nawierzchni betonowych, uzupełnia się specjalnymi masami wypełniającymi. Dylatacje można również wykonać z elementów z innego materiału, np. drewna, kamienia czy stali.

Po zakończeniu prac i po rozszalowaniu można założyć trawnik na równym poziomie z nawierzchnią i cieszyć się łatwością w utrzymaniu przestrzeni wokół domu:

  • bez klawiszowania
  • bez przerastania zielenią
  • bez docinania trawy przy wystających obrzeżach chodnikowych