1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE RYNEK
  4. TRADYCJA W NOWOCZESNYM WYDANIU – RZECZ O PANELACH NA RĄBEK.
TRADYCJA W NOWOCZESNYM WYDANIU – RZECZ O PANELACH NA RĄBEK.
0

TRADYCJA W NOWOCZESNYM WYDANIU – RZECZ O PANELACH NA RĄBEK.

0

Zabytkowe budynki często wymagają remontu. Na dachach pałaców, kościołów i dworków bardzo popularnym pokryciem dachowym są miedziane lub stalowe panele łączone na rąbek. Dzięki nowoczesnej technologii dopracowanej przez producentów, panele na rąbek znów stały się popularne.

Panel na rąbek to uniwersalne rozwiązanie – będzie wyglądać doskonale na dachach budynków o starszej architekturze, a także na nowoczesnych, minimalistycznych konstrukcjach. Zawdzięcza to swoim ponadczasowym kształtom. Bez względu na to czy mamy do czynienia z prostym dwuspadowym dachem, czy z konstrukcją wielopołaciową to rozwiązanie sprawdzi się doskonale na każdym z nich.

Prosty montaż
Tradycyjne panele na rąbek rzemieślniczy wymagały sporo pracy dekarskiej. Arkusze płaskiej blachy były odpowiednio zaginane na placu budowy, co zajmowało dużo czasu. Producenci proponują panele z nowoczesnymi zamkami zatrzaskowymi i gotowymi otworami montażowymi. Montaż dzięki temu przebiega sprawnie i bezproblemowo. Firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie panele produkowane na dowolną długość (maksymalnie do 12 m). Dogodne krawędzie ze ściętymi brzegami ułatwiają montaż paneli startowych (na listwie startowej). Zapewniamy sobie w ten sposób eleganckie i szczelne wykończenie dachu. Panele na rąbek firmy Blachy Pruszyński nie wymagają stosowania pełnego deskowania – łaty i kontrłaty w zupełności wystarczą.

Wspornik do fotowoltaiki dostosowany do paneli NA RĄBEK
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferta jest dopasowywana do aktualnych potrzeb klientów. Dlatego ze względu na stale rozbudowujący się rynek systemów energii odnawialnej wprowadzone zostały do sprzedaży specjalne wsporniki do paneli fotowoltaicznych. Elementy te są kompatybilne z panelem dachowym NA RĄBEK – bardzo popularnym pokryciem, doskonale prezentującym się na każdym dachu. Firma Blachy Pruszyński osobom poszukującym urozmaiconego pokrycia dachowego oferuje panele na rąbek w czterech odsłonach profilowań: mikrotrapez, mikrofala, nanofala oraz klasyczna blacha płaska. O ile fala i nanofala to po prostu drobne i drobniejsze fale, tak w przypadku trapezu chodzi o dwa wzdłużne przetłoczenia, które wystarczą by zniwelować ewentualny efekt termiczny dla blachy grubości 0,5 mm. W przypadku klasycznych, płaskich paneli doradcy Blachy Pruszyński zalecają stosowanie blachy o grubości 0,7 mm. Panele można układać na dachach o minimalnym, a także bardzo dużym kącie nachylenia połaci dachowej.

PURMAT i PURLAK – powłoki poliuretanowe
Powłoki stworzone z grubej warstwy poliuretanu to bardzo dobre rozwiązanie dla trwałego dachu. Do tych powłok należy PURMAT – matowe wykończenie zachowuje jednolite wykończenie, dzięki czemu każdy wybrany kolor będzie ciepły i głęboki.  50-cio mikrometrowa warstwa skutecznie chroni pokrycie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – odbarwienie blachodachówki nie jest już problemem. Również ryzyko korozji zostało zminimalizowane do minimum, dzięki czemu pokrycie możemy zastosować nawet w obszarach o dużym stopniu agresywności środowiska. Firma Blachy Pruszyński na dowód skuteczności tej powłoki daje na nią aż 50 lat gwarancji. Takimi samymi właściwościami charakteryzuje się powłoka PURLAK, która jest wersją tego lakieru o połyskującym wykończeniu. Poliuretan jest odporny na ścieranie, płowienie oraz dobrze znosi formowanie.