1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE DZIAŁANIA
  4. EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY
EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY
0

EDUKACJA Z BUILDEREM WYKŁAD BRANŻOWY

0

Już 19 stycznia odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Edukacja z Builderem”. DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – wykład poprowadzi Stowarzyszenie Producentów Betonów – partner programu „Builder for the Future”.

Współpraca Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder ma na celu prowadzenie działań edukacyjnych promujących wśród młodych architektów i inżynierów budownictwa wykorzystanie nowoczesnej prefabrykacji betonowej oraz możliwości realizacji budownictwa z zastosowaniem betonu komórkowego. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych zostanie zorganizowany konkurs dla młodych architektów i inżynierów budownictwa, którego finał odbędzie się w październiku 2022 r. podczas konferencji „SPB 2022”.

19 stycznia 2021, godz. 12.15
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku
POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
(wykład on-line, na platformie ZOOM)

PANEL I

Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa – Rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, uprawniony do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej Absolwent studiów dziennych na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, studiów stacjonarnych na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, podyplomowych studiów „Bezpieczeństwo budowli” na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, podyplomowego Studium Menedżerskiego na Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doktorant na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Product manager w firmie SOLBET – największego producenta betonu komórkowego w Polsce. Praktyk w projektowaniu i na budowie, autor wielu projektów, opracowań i artykułów technicznych. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Jego pasją jest architektura i budownictwo.

GODZ. 12.15 – 12.45 „Autoklawizowany Beton Komórkowy – wszechstronny materiał do budowy ścian” wykład poprowadzi: Tomasz Rybarczyk mgr inż. architekt, mgr inż. budownictwa
GODZ.. 12.45 – 12.55 podsumowanie i pytania do eksperta

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Wynalezienie betonu komórkowego
– Z czego jest produkowany ABK
– Właściwości betonu komórkowego
– Popularność betonu komórkowego
– Krótka historia wyrobów z betonu komórkowego od bloczka do ścian prefabrykowanych oraz zatoczenia koła i ponownej drogi do bloczka do systemu tradycyjnego budowania (a nawet do gotowości branży ABK do ponownej epoki prefabrykacji)
– Obecnie oferowane wyroby / systemy
– Przykłady realizacji budynków
– Beton komórkowy a BIM

12.55 – 13.00 przerwa

PANEL II

Maciej Putowski mgr inż. budownictwa
– Absolwent Budownictwa na Politechnice Poznańskiej, posiada uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi. Wieloletnie doświadczenie na różnych etapach procesu inwestycyjnego: od projektowania, poprzez kierowanie robotami budowlanymi aż do zarządzania i organizacji procesu inwestycyjnego. Obecnie kieruje Działem Sprzedaży zdobywając klientów i dbając o bieżący portfel zamówień na usługi i produkty firmy Pekabex. Prywatnie pasjonat sportów wytrzymałościowych, dwukrotnie ukończył zawody triathlonowe na dystansie IRONMAN®.


GODZ. 13.00 – 13.30 „Prefabrykacja betonowa w budownictwie mieszkaniowym” wykład poprowadzi: Maciej Putowski, mgr inż. budownictwa
GODZ. 13.30 – 13.45 podsumowanie i pytania do eksperta

ZAGADNIENIA PRZEDSTAWIONE PODCZAS WYKŁADU:
– Historia prefabrykacji betonowej
– Zalety prefabrykacji
– Parametry techniczne
– Elementy budynku mieszkalnego
– Montaż
– Wykończenie
– Koszty
– Ekologia
– Kierunki rozwoju

Podczas wykładu każdy uczestnik będzie miał możliwość zadawania pytań i dyskusji  z prowadzącymi na temat prezentowanej tematyki. 

Wykłady mają charakter zamknięty, dlatego zapraszamy do kontaktu uczelnie i koła naukowe zainteresowane zorganizowaniem wykładów branżowych.

Kontakt: b4f@buildercorp.pl