1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA INSPIRACJE
  4. The Park Warsaw
The Park Warsaw
0

The Park Warsaw

0

The Park Warsaw (projekt: APA Wojciechowski Architekci dla AIG i White Star Real Estate) jest nowoczesnym kampusem biurowym w Polsce, o planowanej docelowej łącznej powierzchni najmu ok. 110 000 mkw. w dziesięciu budynkach klasy A (siedem z nich zostało już ukończonych).

Kompleks znajduje się na warszawskich Włochach, nieopodal Lotniska Chopina oraz głównych arterii komunikacyjnych tej części miasta. Lokalizacja umożliwia korzystanie z pełnej stołecznej oferty handlowo-gastronomicznej, usługowej, kulturalnej oraz hotelowej. Położenie umożliwia sprawny dojazd do pozostałych dzielnic, zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym.

Nazwa projektu oddaje ideę i atmosferę założenia. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o harmonii miejsca pracy z naturą. Od samego początku głównym zamiarem projektantów i dewelopera było stworzenie zdrowego i dynamicznego środowiska pracy działającego w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Obiekty otoczone są starannie dobraną zielenią, fontannami i innymi elementami architektury, stanowią doskonałe miejsce do prowadzania biznesu. Aranżacja parków i skwerów stwarza warunki do osiągnięcia równowagi i sprzyja powstawaniu nowych idei. Architektura zapewnia otwarcie powierzchni biurowej na przestrzenie zielone. Duża ilość naturalnego światła w biurze oraz otwierane okna łączą tereny zielone i powierzchnię pracy. Takie podejście do miejsca pracy pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, poprawia komfort pracowników i zwiększa ich efektywność. Budynki wchodzące w skład inwestycji otrzymały certyfikat BREEAM Excellent, przyznawany wiodącym budynkom zrównoważonego rozwoju.

The Park Warsaw oferuje szeroką gamę udogodnień dla najemców oraz ich gości. Na terenie kampusu znajduje się strefa gastronomiczna The Park Kitchen, kantyna, kawiarnia, sklep spożywczy, siłownia oraz przedszkole.

Fot. Minus Osiem