1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA DZIAŁANIA
  4. DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ
DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ
0

DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

0

11 grudnia odbył się  ostatni Dzień Młodego Architekta organizowany przez miesięcznik „Builder” w 2019 roku. W DMA wzięli udział studenci z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Dzień Młodego Architekta rozpoczął się od powitania wszystkich uczestników wydarzenia przez profesor Elżbietę Trocką-Leszczyńską, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Zespół Projektów Builder for the Future.

Studenci mieli okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez wybitnych architektów. Arch. Zbigniew Maćków wystąpił z wykładem pt. „Maćków Pracownia Projektowa: 25/25”.  Arch. Oskar Grąbczewski natomiast – „Outside the box?”. Uczestnicy DMA mogli zdobyć Szkicowniki oraz inne publikacje „Buildera” przydatne dla studentów.

Kolejne wykłady były prowadzone przez ekspertów i architektów reprezentujących największe firmy z branży budowlanej i architektonicznej: H+H Polska Sp. z o.o., Peri Polska Sp. z o.o., PONZIO Polska Sp. z o.o., BIMobject Poland sp. z o.o., WSC Witold Szymanik. Prelegenci mówili o rozwiązaniach i technologiach w nowoczesnym budownictwie oraz wyzwaniach architektonicznych XXI wieku.

Podczas DMA odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Architects: H+H Polska Sp. z o.o., PONZIO Polska Sp. z o.o., WSC Witold Szymanik., Saint Gobain Building Glass Polska, Klinkier Przysucha SA., STO Sp. z o.o., Wiśniowski Sp. z o.o. S.K.A. Studenci mogli porozmawiać z architektami, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.