Home Z STARE KATEGORIE Nauka METALOWO-SZKLANE. CZĘŚĆ 3.
METALOWO-SZKLANE. CZĘŚĆ 3.
0

METALOWO-SZKLANE. CZĘŚĆ 3.

0

Ściany osłonowe i przekrycia dachowe w praktyce.  Projektowanie fasad metalowo-szklanych jest niezwykle ważną składową w całym procesie projektu inwestycji.

Dobry projekt to nie tylko estetyka i wizja architekta oraz kompleksowe rozwiązywanie kwestii technicznych, ale również zapewnienie bezpieczeństwa i funkcjonalności użytkowania budynku.

Zaprojektowanie fasady tak, aby spełniała postawione wymagania, jest procesem skomplikowanym, w którym muszą brać udział projektanci, architekci, konstruktorzy i wytwórcy systemów. Niezwykle istotny jest również etap wykonania ściany metalowo- szklanej. Bez doświadczonych montażystów i odpowiedniego sprzętu nie jest możliwe prawidłowe jej wykonanie. Dlatego też w praktyce pojawiają się liczne błędy powstałe na etapie projektowania oraz na etapie wykonania.

Przykładem zagadnień, z jakimi boryka się projektant ścian osłonowych aluminiowo-szklanych, może być przedstawiony poniżej fragment trybu postępowania przy indywidualnym projekcie. Ściany osłonowe prestiżowych obiektów zazwyczaj tworzone są w oparciu o indywidualne rozwiązania projektowe. Tak jak w przypadku konstrukcji stalowych czy betonowych, towarzyszy im konieczność wykonania wielu obliczeń statycznych z uwzględnieniem obciążeń występujących na budynku.

CZYTAJ DALEJ >>

open