1. Home
  2. Bez kategorii
  3. SZYMON WOJCIECHOWSKI – POLSKI HERKULES 2017
SZYMON WOJCIECHOWSKI – POLSKI HERKULES 2017
0

SZYMON WOJCIECHOWSKI – POLSKI HERKULES 2017

0

Architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1982 roku związany zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o. o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe w połączeniu z ogromną pasją tworzenia i wrodzonym zamiłowaniem do pięknych brył pozwalają mu projektować budynki, które urzekają nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i spektakularnymi wnętrzami, lecz także ogromną funkcjonalnością.

Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznych, m.in. White Square Office Center w Moskwie, Alchemia w Gdańsku,  Galerii Malta w Poznaniu, EC Powiśle w Warszawie.
Zdobywca wielu nagród w tym nagrodzony I miejscem w Konkursie „ Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego w kategorii Architekt w województwie mazowieckim

„Architect of the year– Business Center Class A – przyznanej przez Commercial Real Estate Moscow Awards 2010, oraz zdobywca tytułu “Architect of the year 2009”, przyznany przez CEE Real Estate Quality Award we współpracy z The Financial Times.

APA Wojciechowski Architekci istnieje od 1989 roku i jest jedną z największych firm architektonicznych w Polsce. Zatrudnia blisko stu architektów, projektuje w Polsce, Rosji i na Ukrainie.
Wypełnia swoją misję poprzez stworzenie utalentowanego i kompetentnego zespołu profesjonalistów, gotowego przejść wraz z Klientem przez pełen wyzwań okres procesu projektowego, tak aby powstałe budynki sprawiały satysfakcję klientowi, użytkownikom i architektom oraz by dobrze służyły środowisku naturalnemu.
Ostatnie realizacje to White Square i White Gardens w Moskwie i The Park w Warszawie dla White Star Real Estate, Alchemia I i II dla firmy Torus w Gdańsku oraz pierwsze budynki w Porcie Praskim. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzone jest licznymi certyfikatami dla budynków i nagrodami za zielone budownictwo.