1. Home
  2. Bez kategorii
  3. BUILDER – STYCZEŃ 2018
BUILDER – STYCZEŃ 2018
0

BUILDER – STYCZEŃ 2018

0

Pierwszy numer w Nowym Roku potwierdza dobrą koniunkturę w branży budowlanej i wzrost dynamiki rynku – wreszcie, po latach nierównowagi – we wszystkich trzech sektorach: budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i infrastrukturalnym. Bardzo dobrze prezentują się prognozy na rok 2018 i najbliższą przyszłość.

Nowe projekty, potrzebne inicjatywy, optymizm i zapowiedź kolejnych – owocnych lat w polskim budownictwie. Poprawa sytuacji nie oznacza jednak, że branża budowlana nie boryka się z żadnymi problemami. Jest ich sporo (brak rąk do pracy, rosnące ceny materiałów i transportu) i są nie lada wyzwaniem dla firm, szczególnie wykonawczych, gdzie wszystkie te czynniki zagrożenia mają wpływ nie tylko na rentowność projektów budowlanych i samych firm, ale przede wszystkim na jakość budowanych inwestycji. Kluczowe publikacje bieżącego i najbliższych wydań: debata – Mobilizujący rynek pracy, raporty – Branża przed wyzwaniami, Świadomi zagrożeń, wywiady – Silna marka, To będzie wymagający rok, Mamy w sobie pasję, artykuły o największych projektach rewitalizacyjnych i wyzwaniach polskich miast, polskich inżynierach, ich specjalizacjach, budowach, osiągnięciach badawczych, technologicznych i inwestycyjnych, architekturze i jej twórcach zaangażowanych z oddaniem w swoje dzieła – z jednej strony pokazują trendy w budownictwie, z drugiej – proces dojrzewania polskiego rynku budowlanego, jego olbrzymi potencjał i wyzwania, jakie jeszcze przed nim stoją.
W bieżącym numerze zauważycie Państwo zmienioną szatę graficzną magazynu. Pragniemy, by wyrażała ona nasze podejście do architektury i budownictwa, które, choć różne, powinny być ze sobą silnie związane. Nowa, odświeżona okładka zaprezentuje w tym numerze dzieło znanego architekta – Bolesława Stelmacha. Ale to nie koniec niespodzianek. Stałej odsłonie poddamy również światowe dzieła architektury.

Zapraszamy do lektury – BUILDER for the future.
Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

W styczniowym numerze polecamy się m.in. artykuły: „Silna marka” – wywiad ze Szczepanem Gawłowskim, Prezesem Zarządu KREISEL – Technika Budowlana, „BIM – Rewolucja Budownictwa Cyfrowego”, Raport „Świadomi zagrożeń”, w dziale Metamorfozy „Intensywna rewaloryzacja”, w dziale Nauka „Ocena betonu wg znowelizowanej normy”, w dziale A&D: Profil – S.A.M.I Architekci Mariusz Lewandowski, „Notacje czasu” Bolesława Stelmacha. A także dodatek branżowy IT&BIM.

SPIS TREŚCI >>