1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA KONKURSU INTERNATIONAL VELUX AWARD
RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA KONKURSU INTERNATIONAL VELUX AWARD
0

RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA KONKURSU INTERNATIONAL VELUX AWARD

0

Już po raz ósmy firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w międzynarodowym konkursie International VELUX Award (IVA). To doskonała okazja dla polskich studentów do pochwalenia się swoją kreatywnością przed światowej sławy jury oraz zaistnienia w gronie młodych architektów reprezentujących uczelnie z całego świata.

Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.
Celem konkursu jest inspirowanie studentów architektury do brania pod uwagę światła dziennego, jako istotnego źródła światła, życia i energii w budynkach oraz jako ważnej dyscypliny w architekturze. Rejestracja do IVA 2018 już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia 2018 roku. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo.
Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach. Pierwsza to „Światło naturalne w budynkach”, zaś druga „Badania nad światłem naturalnym”.

Rejestracja

Nagrody otrzymają zarówno autorzy prac, jak i ich opiekunowie naukowi. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).
Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:
1 kwietnia 2018: zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
15 czerwca 2018: ostateczny termin przesyłania projektów
październik 2018: ogłoszenie zwycięzców

Dowiedz się więcej

Zainteresowanych studentów zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku „Polacy w International VELUX Award 2018”, gdzie będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i być na bieżąco ze wszystkimi informacjami: DOŁĄCZ