Home Bez kategorii DRZWI NOWEJ ERY
DRZWI NOWEJ ERY
0

DRZWI NOWEJ ERY

0

Wejście do budynku może być tradycyjne albo nowoczesne, dostosowane do cyfrowych czasów, w których żyjemy. Z myślą o tym grupa G-U opracowała nową koncepcję drzwi wejściowych. 

Nowa koncepcja drzwi to wypadkowa wykorzystania wielu najnowszych technologii i rozwiązań. Zastosowano tu połączenie zamka wielopunktowego GU Secury Automatic z silnikiem A-Öffner Servo, transmisję danych za pomocą SECUREconnect 200, sterowanie drzwiami za pomocą czytnika lini papilarnych, klawiatury kodowej, RFID, Bluetooth&Code i zintegrowany napęd DTI. Dzięki tym elementom powstały drzwi, które stanowią zupełnie nową jakość pod względem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Produkt spełnia ponadto wymagania niemieckiej normy DIN 18040, odnoszącej się do budownictwa bez barier.

Zintegrowany napęd
Napęd DTI powoduje, że drzwi są otwierane i zamykane w pełni automatycznie. Urządzenie jest niewidoczne, bo zabudowane w skrzydle i pracuje w trybie niskiego zapotrzebowania na energię. Jednocześnie działa bardzo cicho i może być stosowane w drzwiach aluminiowych oraz drewnianych. W nowej koncepcji zastosowano także system biometrycznej kontroli dostępu, dzięki której drzwi mogą zostać otwarte przy pomocy czytnika lini papilarnych, klawiatury kodowej, RFID oraz Bluetooth&Code. Co najważniejsze, obsługa systemu jest prosta, a konfiguracja i uruchomienie nie wymagają dodatkowej pracy integratora czy montera. System kontroli dostępu może więc uruchomić właściciel domu bez wzywania fachowców. Czytnik można zabudować w skrzydle, ramie lub na murze. Jeśli jednak inwestorom zależy na szerszym zakresie kontroli dostępu, na przykład z poziomu urządzenia mobilnego, to drzwi mogą być dodatkowo wyposażone w moduł sterujący GU Controller IO. Pozwala on, w połączeniu z centralą zarządzającą sterować drzwiami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smatfon z dostępem do Internetu.

GU-Secury Automatic
Zabezpieczenie drzwi zapewnia także zamek wielopunktowy GU-Secury Automatic z silnikiem A-Öffner Servo. Największą zaletą rozwiązania są automatyczne zapadkorygle, dzięki którym nie potrzeba zamykać drzwi na klucz. Transfer danych i zasilanie odbywa się za pomocą przepustu kablowego SECUREconnect 200. Zawiera on zintegrowane funkcje zasilacza, sterownika, elementu wykonawczego uruchamiania zamka i złącza kablowego. Dzięki temu nie potrzeba wielu kabli, które ograniczałyby kąt otwarcia skrzydła. W najnowszej koncepcji drzwiowej G-U mamy również innowacyjną wkładkę cylindryczną w systemie klucza obustronnego Janus. Wkładka spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa poprzez połączenie indywidualnych profili kluczy z mnogością kombinacji położeń zastawek.

Transpondery RFID
RFID to czytnik kart, breloków i innych transponderów. Podłączenie możliwe jest zarówno w przypadku drzwi drewnianych, jak i aluminiowych oraz PCV, a specjalny zintegrowany sterownik w przewodzie pozwala na szybki montaż typu Plug&Play. Ilość użytkowników i transponderów jest nieograniczona. To wyjątkowo wygodne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Do otwarcia drzwi nie są potrzebne klucze, a jedynie niewielki brelok, przywieszka czy karta.

Innowacyjna klawiatura
Bluetooth&Code to z kolei innowacyjna klawiatura numeryczna umożliwiająca otwieranie drzwi 6–8-cyfrowym kodem oraz za pomocą telefonu poprzez Bluetooth. Zaawansowana technologia wyklucza możliwość manipulacji, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo. System może pracować w temperaturze od -20°C do +60°C, w związku z tym można montować go również na zewnątrz. System kontroli dostępu jest kompatybilny z większością zamków elektromechanicznych i elektrozaczepów grupy GU. RFID i Bluetooth&Code łączą innowacyjne rozwiązania ze stylowym designem. Czarna klawiatura Bluetooth&Code w obudowie ze szkła i stali szlachetnej będzie wyglądała dobrze w każdym wnętrzu.

G-U Polska Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 26
60-449 Poznań
tel.: +48 61 650 40 00
biuro@gupolska.pl
www.g-u.com

open