1. Home
  2. Z STARE KATEGORIE
  3. ENGINNERS
  4. CENTRUM PRASKIE KONESER CORAZ BLIŻEJ OFICJALNEGO OTWARCIA
CENTRUM PRASKIE KONESER CORAZ BLIŻEJ OFICJALNEGO OTWARCIA

CENTRUM PRASKIE KONESER CORAZ BLIŻEJ OFICJALNEGO OTWARCIA

0

26 września 2017 roku, o godzinie 12.00, w Centrum Praskim Koneser odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia wiechy z okazji zakończenia stanu surowego w budynku „Skarbnicy” – ostatniej z trzech mieszkaniowych inwestycji na terenie rewitalizowanej Wytwórni Wódek.

Koneser to największy na terenie Warszawy projekt skoncentrowany na zaadaptowaniu przestrzeni postindustrialnej. W spotkaniu wzięło udział wielu znakomitych gości, w tym przedstawiciele inwestorów, lokalnych władz i mediów. Pierwsi lokatorzy zamieszkają w „Skarbnicy” w październiku 2018 roku. Na ponad rok przed zakończeniem budowy, poziom sprzedaży lokali mieszkalnych przekroczył już 50 %.

Centrum Praskie Koneser to wielofunkcyjna przestrzeń lifestylowa, zlokalizowana w samym sercu warszawskiej Pragi, realizowana we współpracy przez firmy BBI Development SA oraz Liebrecht & wooD. Projekt rewitalizacji Konesera, jednego z symboli warszawskiej Pragi, należy do największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Liczący 5 ha kompleks to wyjątkowa przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością, która w procesie renowacji odzyskuje utracony blask i na długo przed otwarciem jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy. Część mieszkaniowa Konesera, za którą w całości odpowiada spółka BBI Development, tworzą trzy budynki – „Wytwórnia”, „Mennica” i „Skarbnica”. Dwa pierwsze, już zamieszkane, zostały oddane do użytku odpowiednio w 2015 i 2016 roku. Realizacja budynku „Wytwórni” zaprojektowana przez architektów z pracowni Juvenes-Projekt, została nagrodzona przez Polski Związek Firm Developerskich w konkursie na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy. Wtorkowa uroczystość zawieszenia wiechy stanowiła podsumowanie prac nad ostatnim z nich, budynkiem „Skarbnicy” zaprojektowanym przez pracownię Are.

Wielkimi krokami zbliżamy się do oficjalnego otwarcia Centrum Praskiego Koneser. Zależało nam, aby kolejny etap prac uczcić w gronie osób zaangażowanych od początku w tę inwestycję. Obecność przedstawicieli naszych współpracowników, lokalnych władz, dziennikarzy i klientów, to nie tylko szansa na podsumowanie dotychczasowych prac, ale również możliwość rozmowy nad dalszym rozwojem Pragi. Jesteśmy dumni, że jako inwestor przyczyniamy się do przywrócenia potencjału tej do niedawna niedocenianej dzielnicy. Popularność Konesera wśród najemców komercyjnych i klientów mieszkaniowych to dowód, że Praga to doskonałe miejsce do życia, pracy oraz wypoczynku – mówi Michał Skotnicki, Prezes spółki BBI Development, jednego z właścicieli Centrum Praskiego Koneser.

Budynek „Skarbnicy” to 108 mieszkań typu soft-loft, liczących od 27 do 143 m2. Ten typ mieszkań charakteryzuje się wysokimi 3-metrowymi pomieszczeniami oraz przestronnymi, dużymi oknami. Budynek „Skarbnicy” aktualnie osiągnął stan surowy. Ukończone zostały stropy na wszystkich kondygnacjach oraz położony został dach. Prace budowlane postępują sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Dział sprzedaży BBI Development na ponad rok przed oddaniem budynku bardzo dobrze ocenia perspektywy jego komercjalizacji.

Rok temu rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w „Skarbnicy”, a dziś przekroczyliśmy już poziom 50% sprzedaży. Nie spoczywamy jednak na laurach. Angażujemy się w targi branżowe i inicjujemy spotkania, które pozwalają nam dotrzeć bezpośrednio do potencjalnych klientów – komentuje Małgorzata Bauer, Kierownik Działu Sprzedaży mieszkań w Centrum Praskim Koneser.

Oferowane w ramach Centrum Praskiego Koneser mieszkania stanowią część wielofunkcyjnej przestrzeni, łączącej cele mieszkaniowe, biznesowe, usługowe i kulturalne. Za tym idzie szereg korzyści – bliskość restauracji, siłowni, sklepów, centrów kulturalnych czy medycznych. Jednocześnie, obszar ten jest wpisany w tkankę miejską, a Praga z każdym rokiem staje się bardziej przyjaznym miejscem do życia. Niepowtarzalna atmosfera dzielnicy, bogata oferta kulturalna, sprawna komunikacja dzięki drugiej linii Metra czy planowana budowa pieszo-rowerowej kładki między ulicami Karową i Okrzei to czynniki, które przekonują do przeprowadzki na prawą stronę Wisły. W tym kontekście Koneser, projekt wyjątkowy pod każdym względem i niezwykle ważny dla dzielnicy, rysuje się jako symbol nowoczesnej Pragi – podsumowuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Założenie urbanistyczne Centrum Praskiego Koneser opracowali architekci Juvenes-Projekt. Za projekt budynku „Skarbnicy” odpowiada pracownia Are, a jego generalnym wykonawcą jest firma JP Contracting.

Termin oddania budynku „Skarbnicy” do użytku zaplanowano na październik 2018 r. Z kolei oficjalne otwarcie części komercyjnej Centrum Praskiego Koneser będzie miało miejsce wiosną 2018 roku.

Więcej na temat inwestycji mieszkaniowej w Koneserze można znaleźć pod adresem http://konesermieszkania.pl/pl/skarbnica/

fot. Maciej Kruger