Home Bez kategorii PREMIERA SILNIKA JCB
PREMIERA SILNIKA JCB
0

PREMIERA SILNIKA JCB

0

Wkrótce rozpocznie się produkcja nowego ekonomicznego silnika JCB, który jest efektem wartego 31 milionów funtów brytyjskich programu inwestycyjnego. W 2011 roku firma JCB ogłosiła uruchomienie projektu mającego na celu opracowanie nowego silnika, który miał powstać ze wsparciem finansowym w wysokości 4,5 miliona funtów pozyskanym z rządowego Funduszu Wzrostu Regionalnego.

2 lutego bieżącego roku, w siedzibie firmy w Anglii po raz pierwszy zaprezentowano wyniki tej inwestycji — nowy trzylitrowy silnik. Jest to trzecia linia silników wdrożona przez JCB od czasu uruchomienia produkcji w fabryce JCB Power Systems w Derbyshire w 2004 roku.

„Trudno uwierzyć, że jeszcze 12 lat temu firma JCB nie produkowała silników. Do dziś wytworzyliśmy już 400 000 wysokowydajnych jednostek wysokoprężnych i zajmujemy wiodące miejsce na rynku, dzięki gamie dedykowanych ekonomicznych i czystych silników o wysokiej sprawności.” – mówi Graeme Macdonald, dyrektor generalny JCB, dodając, że: „ premiera nowego trzylitrowego modelu silnika to kolejny krok na drodze sukcesu firmy JCB oraz zupełnie nowy poziom produktywności i wpływu na środowisko naszych silników, szczególnie w zakresie zużycia paliwa”.

Już niebawem nowe maszyny budowlane będą dostępne w szerokiej ofercie wyłącznego dystrybutora marki JCB w Polsce firmy Interhandler.

open