1. Home
  2. Bez kategorii
  3. ISOVER WRAZ ZE STUDENTAMI ZAPRASZA NA OSKA 2017
ISOVER WRAZ ZE STUDENTAMI ZAPRASZA NA OSKA 2017
0

ISOVER WRAZ ZE STUDENTAMI ZAPRASZA NA OSKA 2017

0

Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków (OSKA) odbędzie się po raz czwarty. Inicjatywa skierowana jest do studentów zainteresowanych akustyką. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Sponsorem głównym wydarzenia jest marka ISOVER. 

Pierwsza OSKA zorganizowana została w 2013 roku przez Studenckie Koło Akustyków działające przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inicjatywa studentów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z akustyką spotkała się z bardzo dużym entuzjazmem i przerodziła w coroczne wydarzenie. Podczas konferencji odbywają się wykłady naukowców i wystąpienia studentów. W ten sposób uczestnicy nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale także nawiązują kontakty z osobami z innych ośrodków naukowych. Tegoroczna edycja zorganizowana zostanie przez Koło Naukowe Akustyki Architektonicznej, działające na Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy ze Studenckim Kołem Akustyków z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inicjatywa odbędzie się przy wsparciu marki ISOVER – producenta materiałów izolacyjnych.

ISOVER od lat dostarcza rozwiązania poprawiające komfort akustyczny budynków, jak również angażuje się w różnorodne działania edukacyjne w tym zakresie. O wysokim zaawansowaniu materiałów ISOVER świadczy fakt, że to właśnie wełna szklana tej marki została wykorzystana przy budowie komory bezechowej jaka powstała w 2014 roku w Laboratorium Akustyki Technicznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

– Nieustannie dążymy do podnoszenia świadomości na temat istoty komfortu akustycznego w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz negatywnego wpływu hałasu na nasze zdrowie. Z badań przeprowadzonych w UE wynika, że narażenie na hałas wykazuje tendencję wzrostową w porównaniu z innymi czynnikami stresogennymi. Jest on wszechobecny – doświadczamy go na ulicach, w biurach, w szkołach, w centrach handlowych, a także w domach. Nie pozbędziemy się wszystkich źródeł hałasu, ale dzięki znajomości nowoczesnych rozwiązań i zastosowaniu odpowiednich produktów i rozwiązań do izolacji akustycznej, możemy zapewnić sobie komfort akustyczny w pomieszczeniach, w których przebywamy. Rozwijanie specjalistycznej wiedzy w tym zakresie jest nieocenione, dlatego włączyliśmy się do organizacji OSKA jako główny sponsor Konferencji – mówi Anna Gil, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego ISOVER.

OSKA 2017 odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 w Krakowie. Więcej informacji na temat rozwiązań w zakresie akustyki budynków można znaleźć na stronie www.isover.pl.