1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. Inspiracje projektowe od marki Dryvit – nowe kolory tynków dekoracyjnych do wnętrz z efektem kamienia i kamienia z miką
Inspiracje projektowe od marki Dryvit – nowe kolory tynków dekoracyjnych do wnętrz z efektem kamienia i kamienia z miką
0

Inspiracje projektowe od marki Dryvit – nowe kolory tynków dekoracyjnych do wnętrz z efektem kamienia i kamienia z miką

0

Dryvit, ekspert od systemów ociepleń ścian zewnętrznych i materiałów elewacyjnych, wprowadził do swojej oferty nowe kolory tynków dekoracyjnych przeznaczonych do stosowania we wnętrzach. Wewnętrzne wyprawy tynkarskie tej marki posiadają certyfikaty potwierdzające niski poziom emisji lotnych związków organicznych oraz Atest Higieniczny PZH. Obecnie są dostępne w wielu odcieniach bieli, szarości i kolorystyce ziemi. Pozwalają uzyskać oryginalne efekty wizualne nawiązujące m.in. do kamienia i kamienia z miką.

Wewnętrzne wyprawy tynkarskie Dryvit powstają na bazie mieszanek naturalnych kruszyw różnego kształtu i koloru oraz 100% polimeru akrylu, dzięki czemu odznaczają się wyjątkową trwałością i są odporne na zabrudzenia. Rozwiązania te dają projektantom oraz inwestorom możliwość tworzenia oryginalnych i efektownych aranżacji wnętrz. Mogą być wykorzystywane do wykończenia ścian w mieszkaniach, biurach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Szczególnie podkreślają reprezentacyjny charakter takich przestrzeni, jak hole wejściowe, lobby czy recepcje.

Dzięki drobnoziarnistym tynkom Stone Deco możliwe jest uzyskanie efektu naturalnego, surowego kamienia, natomiast tynki Ameris Deco zawierają także specjalne, przyciągające wzrok dodatki, takie jak płatki miki czarnej, złotej lub perłowej, tworzące subtelną grę światła na powierzchni ściany. W ofercie Dryvit dostępne są również tynki wewnętrzne dające efekt piaskowca (Lyme Deco) oraz betonu architektonicznego (Frees Deco).

Wyprawy tynkarskie Dryvit przeznaczone do wnętrz są obecnie dostępne w szerokiej gamie stonowanych kolorów, m.in. w odcieniach bieli, szarości, beży i brązów. Doskonale prezentują się zarówno na jednolitej powierzchni bez podziałów, jak i z boniami, czyli pozornymi podziałami dającymi efekt kamiennych płyt.

Tynki dekoracyjne do wnętrz marki Dryvit charakteryzuje niska emisja lotnych związków organicznych (LZO). Spełniają one rygorystyczne normy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniu, mają klasę emisji A w badaniu wg ISO 16000 i posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Są przeznaczone do stosowania na podłożach mineralnych, płytach gipsowych oraz płytach gipsowo-wapiennych, z wykorzystaniem specjalnego gruntu Dryvit przeznaczonego pod tynki wewnętrzne, który również posiada certyfikat zaświadczający o niskiej emisji LZO i atest PZH. Na stronie producenta (www.dryvit.pl) dostępne są filmy instruktażowe pokazujące, w jaki sposób uzyskać pożądane efekty dekoracyjne z zastosowaniem poszczególnych materiałów.

Produkty Dryvit są znane na polskim rynku od ponad 30 lat. Nasze systemy ociepleń w wielu aspektach przewyższają obowiązujące normy, a materiały elewacyjne pozwalają uzyskać oryginalne efekty architektoniczne oraz mają wyraziste, trwałe kolory. Czerpiąc z doświadczeń z tynkami zewnętrznymi wprowadziliśmy na rynek tynki do zastosowań wewnętrznych. Charakteryzuje je ta sama wysoka jakość i wysokie walory estetyczne, a przy tym spełniają rygorystyczne normy dotyczące jakości powietrza. Pokrycie wybranej ściany we wnętrzu tynkiem z efektem kamienia to trend, który zyskuje obecnie na popularności ze względu na to, że nadaje pomieszczeniu oryginalny, a zarazem ciepły i przytulny wygląd,” – powiedziała Marta Wysocka, Product & Specification Manager w firmie Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o.

Produkty Dryvit są dostępne w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów marki. Przy wyborze rozwiązania zarówno na elewację, jak i do projektu wnętrza, warto skorzystać ze wsparcia i doradztwa technicznego ekspertów Dryvit.