1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. POZNAJ ZIELONE ROZWIĄZANIA GRUPY TREMCO CPG
POZNAJ ZIELONE ROZWIĄZANIA GRUPY TREMCO CPG
0

POZNAJ ZIELONE ROZWIĄZANIA GRUPY TREMCO CPG

0

Zielone budownictwo to trend, który od lat zyskuje na znaczeniu. Grupa Tremco CPG jest producentem i dostawcą wysokiej jakości materiałów i technologii budowlanych. W naszej działalności skupiamy się na rozwijaniu produktów, które odpowiadają na złożone wyzwania współczesnego budownictwa, takie jak trwałość, energooszczędność, zrównoważony rozwój. Ponadto jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego aktywnie angażujemy się w inicjatywy branży na rzecz środowiska.

Grupę Tremco CPG tworzą wiodące w Europie marki: illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Nasze materiały znajdują zastosowanie w każdej z kluczowych części budynku – od fundamentów, poprzez stropy i ściany, po dach. Specjalizujemy się w takich obszarach jak hydroizolacje, posadzki żywiczne, przejścia ogniochronne i powłoki ogniochronne, systemy ocieplania ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne, systemy montażu okien oraz płynne membrany do ochrony i hydroizolacji dachów. Zapewniamy także wsparcie i doradztwo techniczne na każdym etapie inwestycji, który ma związek z naszymi technologiami. To wszystko sprawia, że przy projektowaniu zielonych inwestycji warto znać i stosować rozwiązania Tremco CPG. Dostarczamy zarówno tradycyjne, znane od lat i sprawdzone technologie budowlane, jak i innowacyjne, zielone rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami i poznania naszej kompleksowej oferty dla zrównoważonego budownictwa!

WOJCIECH OLSZAK, Key Account Manager, illbruck, Nullifire

Marka Nullifire specjalizuje się w produktach ochrony przeciwpożarowej, którymi są m.in. przejścia ogniochronne oraz ogniochronne powłoki pęczniejące. Oferujemy hybrydową powłokę przeciwogniową do ochrony konstrukcji stalowych, która łączy szybkie wiązanie i niską emisję lotnych związków organicznych z ochroną do 120 minut. Innowacyjne rozwiązania Nullifire znalazły zastosowanie w wieżowcach w centrum Londynu, takich jak Shard, Walkie Talkie czy 30 St Mary Axe (znany jako Gherkin, czyli „ogórek”). Wykorzystano je także m.in. w tunelu pod Świną w Świnoujściu, będącym najdłuższą podwodną przeprawą w Polsce.

ŁUKASZ AUGUSTYNIAK, Product & Marketing Manager, illbruck

Innowacyjne materiały illbruck przeznaczone są do klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym – są to m.in. pianki poliuretanowe, kleje i uszczelniacze, a także folie okienne i taśmy rozprężne. Oferujemy kompletne rozwiązania systemowe będące odpowiedzią na niemal każdą sytuację montażową. Ich zastosowanie prowadzi do ograniczenia strat ciepła i pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzewania budynku, a tym samym zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych. Ponadto materiały illbruck są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zdrowia użytkowników. W przypadku mas płynnych, takich jak pianki, silikony, kleje i uszczelniacze, dostępne są deklaracje środowiskowe produktów (EPD), zgodne z ISO 14025 oraz EN 15804. Niemal dla wszystkich produktów marki illbruck przygotowane zostały szczegółowe informacje dotyczące zawartości lotnych związków organicznych (LZO), niezbędne m.in. w certyfikacji środowiskowej LEED. Zostały one także sklasyfikowane przez GEV, niemieckie stowarzyszenie specjalizujące się w kontroli emisji lotnych związków organicznych w produktach dla budownictwa. Materiały illbruck w większości mają kategorię EMICODE® EC1, czyli są bardzo niskoemisyjne, lub EMICODE® EC1 Plus, czyli skrajnie niskoemisyjne (na granicy wykonalności technologicznej).

PIOTR JAKÓBCZAK, Dyrektor Sprzedaży, Flowcrete & Vandex

Marka Flowcrete to najwyższej jakości bezspoinowe posadzki żywiczne. Od dawna podejmujemy wysiłki, aby odpowiadać na potrzeby współczesnego budownictwa w zakresie zielonych rozwiązań. Przykładowo, nasz flagowy produkt, poliuretanowo-kwarcowa posadzka garażowa Deckshield, dzięki wysokiej zdolności przekrywania rys w podłożu skutecznie chroni elementy konstrukcyjne m.in. przed przeciekami substancji występujących na powierzchni parkingów, np. pozostałościami soli odladzających, a dodatkowo zabezpiecza przed skażeniem gruntu. Ponadto oferujemy szeroką gamę systemów posadzkowych LE (Low Emission), o niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO). Poza wspomnianymi posadzkami parkingowymi obejmuje ona m.in. trwałe i wytrzymałe posadzki przemysłowe, w tym czyste mikrobiologicznie systemy dla branży spożywczej Flowfresh oraz posadzki dekoracyjne, jak np. niskoemisyjną posadzkę epoksydowo-kwarcową Peran STB Public. Systemy posadzkowe z grupy LE mają wysokie parametry użytkowe, a jednocześnie spełniają rygorystyczne limity dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniu, potwierdzone prestiżowym certyfikatem Indoor Air Comfort® Gold. Oznacza to, że mogą być stosowane w budynkach, które ubiegają się o certyfikaty takie jak LEED czy BREEAM International. Produkty hydroizolacyjne Vandex są stosowane do uszczelniania, ochrony i naprawy betonu w budownictwie inżynieryjnym, przemysłowym, zbiornikach wody pitnej i oczyszczalniach ścieków. Nasze innowacyjne produkty z zakresu hydroizolacji dachów na bazie technologii PUMA wydłużają cykl życia dachu dzięki wykonywaniu ich na istniejącym pokryciu. Dodatkowo jasny, odbijający światło kolor w przypadku wielkopowierzchniowych hal magazynowych czy produkcyjnych pozwala obniżyć temperaturę wewnętrzną i ograniczyć wydatki na chłodzenie tych pomieszczeń.

MARTA WYSOCKA, Product & Specification Manager, Dryvit, Nudura

Produkty marki Dryvit obejmują wysokiej jakości systemy ociepleń ścian zewnętrznych, których zastosowanie poprawia efektywność energetyczną budynków, tj. ogranicza straty ciepła w zimie i nadmierne nagrzewanie latem, prowadząc do obniżenia kosztów ogrzewania i klimatyzacji. Systemy ETICS marki Dryvit w wielu aspektach przewyższają obowiązujące normy. Na przykład w budynku mieszkaniowym Burlington Square w Manchesterze dzięki zastosowaniu systemu Dryvit ACR 200 w połączeniu z dekoracyjnym tynkiem Stone Mist, dającym efekt kamienia na elewacji, uzyskano bardzo dobry parametr U (współczynnik przenikania ciepła) na poziomie 0,13 W/(m2K). Suche zaprawy klejące Dryvit są wytwarzane na bazie cementów o obniżonym śladzie węglowym. Tynki dekoracyjne do zastosowań we wnętrzach, które wyróżnia niska emisja lotnych związków organicznych (na poziomie klasy A w badaniu wg ISO 16000), posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Farby wewnętrzne Dryvit są dostępne w wiaderkach, które zawierają 50% materiałów z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego wykorzystania. To tylko niektóre z rozwiązań, które wprowadziliśmy w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Prowadzimy obecnie prace nad wdrożeniem na polskim rynku styropianowych szalunków traconych Nudura. Technologia ta daje dużą swobodę projektowania. Styropian pełni funkcję nie tylko ocieplenia od wewnątrz i od zewnątrz, izolując część nośną, ale też szalunku. Eliminuje to odpad związany z rozbiórką szalunków traconych, a także odpady EPS powstające przy pracach ociepleniowych. Zastosowanie materiału termoizolacyjnego o niskim współczynniku lambda pozwala na cieńszą warstwę ocieplenia i gwarantuje komfort cieplny użytkowników. Do tego, zgodnie z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego, materiał taki w 100% nadaje się do recyklingu.