1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. TWÓRCA POLAND BIKE MARATHON Z MEDALEM PRO MASOVIA
TWÓRCA POLAND BIKE MARATHON Z MEDALEM PRO MASOVIA
0

TWÓRCA POLAND BIKE MARATHON Z MEDALEM PRO MASOVIA

0

Grzegorz Wajs – pomysłodawca i organizator Poland Bike Marthon, otrzymał medal „Pro Masovia”, najwyższe odznaczenie Mazowsza, przyznany przez Marszałka województwa mazowieckiego. W tym roku jeden z etapów imprezy po raz pierwszy odbył się w Pionkach, a sponsorem głównym wydarzenia był jeden z największych producentów i pracodawców w tym regionie – firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, a także sponsor tytularny profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step. Od 2009 roku w Pionkach działa jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych pian i silikonów koncernu Soudal.

Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i wielokrotny reprezentant Polski, otrzymał prestiżowy medal Pro Masovia podczas dekoracji zawodów LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w Nowym Dworze Mazowieckim. „Ten medal jest dla mnie olbrzymim zaszczytem, bo od urodzenia jestem ściśle związany z Mazowszem. To jednocześnie nagroda dla całej ekipy Poland Bike, z którą od 2009 roku z dużą starannością i zaangażowaniem organizujemy imprezy rowerowe, przede wszystkim na terenie województwa mazowieckiego” – powiedział Grzegorz Wajs.

LOTTO Poland Bike Marathon należy do ścisłej czołówki imprez rowerowych dla kolarzy amatorów w Polsce. W swoim jubileuszowym 15. sezonie cykl składał się aż z piętnastu etapów. Amatorzy na rowerach górskich odwiedzili kolejno Legionowo, Jabłonnę, Żabią Wolę, Nadarzyn, Górę Kalwarię, Perlejewo, po raz pierwszy Pionki, Ossów w powiecie wołomińskim, Marki, Gminę Stoczek Łukowski, Radzymin, Wyszków, Otwock i Nowy Dwór Mazowiecki z twierdzą Modlin oraz Wawer. „Bardzo sobie cenię długoletnią współpracę z samorządami, gospodarzami etapów w naszym cyklu – To nasi sprawdzeni partnerzy, wspólnie organizujemy kolarskie zawody dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W tym roku do tego grona dołączyły Pionki i Gmina Stoczek Łukowski. Nie wykluczam kolejnych debiutów w nowym sezonie” – pokreślił Grzegorz Wajs.

Sponsoremgłównym debiutanckiego etapu w Pionkach była firma Soudal, jeden z największych producentów i pracodawców w regionie, która aktywnie promuje kolarstwo – zarówno zawodowe, jak i amatorskie. To także sponsor tytularny drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step i oficjalny partner zakończonej na początku sierpnia jubileuszowej, osiemdziesiątej edycji wyścigu najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Co ważne – Soudal wspiera nie tylko zawodowych sportowców, promuje także zdrowy tryb życia wśród amatorów. Od sześciu lat firma jest głównym sponsorem Wyścigu by Tomasz Marczyński, w którym kolarze amatorzy mają możliwość spróbować swych sił i zmierzyć się z zawodowym kolarzem. Firma wspiera także wspólne treningi amatorów i profesjonalistów, które organizowane są okazjonalnie w siedzibie firmy w Cząstkowie Mazowieckim.

Kolarski peleton Poland Bike wróci do rywalizacji już w przyszłym roku. Nowy sezon cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2024 będzie składał się ponownie z piętnastu wyścigów, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu, od marca do października.