1. Home
 2. WSPÓLNE
 3. BIM
 4. CYFRYZACJA W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM – KLUCZOWA ROLA ROZWIĄZANIA BIM4MFG
CYFRYZACJA W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM – KLUCZOWA ROLA ROZWIĄZANIA BIM4MFG
0

CYFRYZACJA W BUDOWNICTWIE PRZEMYSŁOWYM – KLUCZOWA ROLA ROZWIĄZANIA BIM4MFG

0

Przedsiębiorstwa, aby przodować w branży, muszą wykorzystywać nowoczesne technologie, które nie tylko optymalizują procesy, ale także wpływają na rentowność inwestycji. Rozwiązania Arkance Systems mogą dać firmom przewagę konkurencyjną w erze cyfrowej transformacji.

Gdy mówimy o budownictwie, wielu z nas myśli o mieszkalnych wieżowcach, biurowcach czy osiedlach domów jednorodzinnych. Jednakże równie istotne, jeśli nie bardziej skomplikowane, jest budownictwo przemysłowe. Ze względu na jego specyfikę wymagania dotyczące precyzji skomplikowanych instalacji i systemów są wyjątkowo wygórowane. W tym kontekście rozwiązanie BIM4MFG od Arkance Systems
staje się nieocenione.

Budownictwo przemysłowe w erze cyfrowej

Branża przemysłowa, kluczowy filar rozwoju gospodarczego, przekształca się pod naciskiem technologicznych innowacji. Aktualnie zakłady produkcyjne, zarówno w produkcji masowej, jak i specjalistycznej, muszą dostosować się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, rosnących oczekiwań klientów oraz wyższych standardów jakości i precyzji – czasem mierzonych na poziomie milimetrów. W tym złożonym środowisku produkcyjnym tradycyjne metody, oparte na rysunkach 2D czy klasycznym zarządzaniu procesami, uniemożliwiają sprawne realizowanie inwestycji, prowadząc do potencjalnych błędów, co skutkuje stratami finansowymi i problemami z jakością. Odpowiadając na te wyzwania, na scenę wkraczają nowoczesne rozwiązania cyfrowe, wśród których BIM4MFG (Building Information Modeling for Manufacturing) wyznacza nowe standardy. To innowacyjne podejście umożliwia tworzenie „cyfrowych bliźniaków” procesów i obiektów, co prowadzi do precyzyjnego modelowania, symulacji i analizy każdego etapu produkcji. Dzięki temu firmy mogą wcześniej wykrywać potencjalne zagrożenia oraz doskonalić procesy produkcyjne z jednoczesnym uwzględnieniem wpływu zmian na obiekty, w których procesy te się odbywają lub mają się odbywać. Ostatecznie, w dobie nieustannej ewolucji przemysłu napędzanej technologią, rozwiązania takie jak BIM4MFG stają się kluczem do zachowania konkurencyjności, efektywności i jakości na światowym rynku.

Rozwiązanie BIM4MFG – strategia dla budownictwa przemysłowego

Mówiąc o BIM4MFG, nie można patrzeć na to wyłącznie jako na narzędzie. To kompletne rozwiązanie dla branży, które oferuje:

 • Wielowymiarowe modelowanie: Tworzenie dokładnych modeli 3D obiektów przemysłowych, uwzględniających każdy szczegół – od instalacji po lokalizację urządzeń.
 • Szybką adaptację do zmieniających się wymagań: Możliwość modyfikowania projektów w czasie rzeczywistym, co pozwala na dostosowanie się do nowych danych czy zmieniających się potrzeb.
 • Integrację zespołów: Koordynację pracy inżynierów, architektów, wykonawców i innych specjalistów zaangażowanych w projekt.
 • Optymalizację kosztów: Dokładne monitorowanie zużycia materiałów, pracy maszyn czy zasobów ludzkich, co pozwala na znaczące oszczędności.

BIM4MFG w działaniu – korzyści dla budownictwa przemysłowego

Rozwiązanie BIM4MFG jest nie tylko odpowiedzią na aktualne wyzwania branży, ale także inwestycją w przyszłość. Umożliwia ono:

 • Precyzyjne projektowanie skomplikowanych obiektów przemysłowych.
 • Koordynację pracy zespołów w różnych lokalizacjach.
 • Redukcję błędów na etapie realizacji.
 • Elastyczne dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb rynku i inwestora.
  Ze względu na swoją specyfikę i złożoność budownictwo przemysłowe stoi przed unikatowymi wyzwaniami. BIM4MFG od Arkance Systems oferuje innowacyjne rozwiązania bazujące na modelowaniu informacji, które umożliwiają przedsiębiorstwom skuteczne planowanie, projektowanie i monitorowanie inwestycji poprzez „cyfrowe bliźniaki” obiektów i procesów. W dobie dynamicznych zmian technologicznych narzędzia takie jak BIM4MFG stają się kluczowe dla konkurencyjności na rynku.

Fot. Archiwum: Arkance Systems