1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. CEMEX WDRAŻA NARZĘDZIA BIM, DZIĘKI KTÓRYM ARCHITEKCI I INŻYNIEROWIE BĘDĄ MOGLI WYBIERAĆ INNOWACYJNE I BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE ROZWIĄZANIA
CEMEX WDRAŻA NARZĘDZIA BIM, DZIĘKI KTÓRYM ARCHITEKCI I INŻYNIEROWIE BĘDĄ MOGLI WYBIERAĆ INNOWACYJNE I BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE ROZWIĄZANIA
0

CEMEX WDRAŻA NARZĘDZIA BIM, DZIĘKI KTÓRYM ARCHITEKCI I INŻYNIEROWIE BĘDĄ MOGLI WYBIERAĆ INNOWACYJNE I BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE ROZWIĄZANIA

0

Cemex, wiodący producent cementu, betonu i kruszyw, opracował szereg unikalnych rozwiązań w zakresie modelowania informacji o budynku (BIM) przeznaczonych do projektowania i zarządzania projektami budowlanymi. Opracowane przez firmę narzędzia cyfrowe wspierają klientów, pozwalając im znaleźć najlepsze produkty i rozwiązania Cemex oraz umożliwiają wybór najbardziej innowacyjnej, opłacalnej i zrównoważonej opcji.

Klientom, którzy korzystają już z produktów cementowych Cemex, ostatnie zmiany na platformie BIM ułatwią dostęp do katalogu prefabrykatów wykonanych z niskoemisyjnych cementów Vertua. Dane dotyczące posiadanych przez klientów produktów, specyfikacja techniczna, emisja COi inne niezbędne do projektowania budowli informacje znajdują się teraz w jednym katalogu Cemex BIM.

Oferowane przez Cemex w Polsce narzędzia BIM przeznaczone są dla architektów, inżynierów, wykonawców i specjalistów budowlanych pracujących przy projektach mieszkaniowych, komercyjnych, przemysłowych i infrastrukturalnych.

Opracowana przez firmę wtyczka i kalkulatory do popularnego oprogramowania BIM Autodesk Revit, dostępne są również w formacie OpenBIM, znacząco ułatwiając proces planowania, a także wizualizację całego projektu budowlanego, z uwzględnieniem zasad bardziej zrównoważonego budownictwa i wskazaniem optymalnych rozwiązań produktowych dla planowanych lub realizowanych już inwestycji.

„Cyfryzacja budownictwa ma kluczowe znaczenie, jeżeli chcemy nadal wspierać naszych klientów w prowadzonych przez nich projektach i pomagać im w wyborze bardziej zrównoważonych rozwiązań. Technologia BIM oferuje lepsze rozwiązania niż tradycyjne metody projektowania i budowy, ułatwiając planowanie, a także optymalizację projektu budowlanego. Dzięki temu, zapewnia znaczną oszczędność czasu, ograniczając jednocześnie ilość dokumentacji papierowej, a co najważniejsze, Cemex oferuje możliwość oceny najlepszych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie zrównoważonego budownictwa. To także wygoda – wszystkie niezbędne informacje o projekcie dostępne są w jednym miejscu” mówi Bartłomiej Wyrostkiewicz, Dyrektor Sprzedaży – Cement Commercial – Polska, lider projektu „BIM dla Prefabrykacji” w Cemex Polska.

„Dzięki oferowanym przez Cemex narzędziom BIM, osoby zaangażowane w projektowanie, planowanie i realizację projektów budowlanych zyskają możliwość szybkiego porównywania i świadomego wyboru produktów, z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko. Dzięki dostępnym w opracowanej przez Cemex wtyczce katalogom, produkty naszych partnerów będą widoczne dla użytkowników BIM,” dodaje. „Obecnie jesteśmy w końcowej fazie testowania i konsultacji rynkowych tego innowacyjnego rozwiązania i planujemy pilotażowe wdrożenie rozwiązań BIM dla prefabrykacji Cemex.”

Wprowadzenie narzędzi BIM, które ułatwiają bardziej świadome wybory bardziej zrównoważonych rozwiązań budowlanych to najnowszy przykład obrazujący, w jaki sposób Cemex tworzy dla swoich klientów wartość w ramach swojej globalnej strategii „Future in Action”. Jednym z jej celów jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i osiągnięcie zerowego poziomu emisji CO2 do 2050 r.