1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. TREMCO CPG POLAND – PARTNEREM STRATEGICZNYM PROGRAMU „BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS”
TREMCO CPG POLAND – PARTNEREM STRATEGICZNYM PROGRAMU „BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS”
0

TREMCO CPG POLAND – PARTNEREM STRATEGICZNYM PROGRAMU „BUILDER FOR THE YOUNG ARCHITECTS”

0

Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian.

Marki tworzące Tremco Construction Products Group:

Flowcrete, wiodący ekspert od posadzek żywicznych, oferuje m.in. wytrzymałe posadzki przemysłowe, higieniczne posadzki antybakteryjne, wodoszczelne i elastyczne posadzki parkingowe, efektowne kolorystycznie posadzki dekoracyjne, w tym m.in. szlifowane terazzo żywiczne i kamienne dywany. Systemy posadzkowe Flowcrete znajdują zastosowanie w prestiżowych realizacjach w Polsce i na świecie, m.in. posadzki Deckshield na parkingach w Warsaw Spire, w kompleksie biurowym .KTW czy w Filharmonii Szczecińskiej, a Mondéco, czyli terazzo żywiczne – w budynkach projektowanych przez Zaha Hadid Architects.

Illbruck to marka z ponad 60-letnim doświadczeniem, która tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Producent pianek poliuretanowych, klejów, uszczelniaczy, a także folii okiennych i taśm rozprężnych. Marka Illbruck jako pierwsza w Europie wprowadziła prawidłowy, szczelny montaż drzwi i okien, który zapobiega mostkom termicznym i odpowiada zalecanej zasadzie „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Lider w zakresie doradztwa technicznego, m.in. prowadzi program „Ambasador Dobrego Montażu Okien”.

Marka Dryvit jest obecna na polskim rynku od ponad 25 lat. Produkuje najwyższej jakości systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne, które w wielu aspektach przewyższają obowiązujące normy. Dryvit wprowadził systemy ociepleń na polski rynek – na podstawie rozwiązań tej marki Instytut Techniki Budowlanej stworzył wytyczne do oceny systemów ociepleń w Polsce. Szeroka gama rozwiązań tej marki daje niemal nieograniczone możliwości architektom, pozwala uzyskać unikalne kolory i odcienie, a także niezwykłe efekty na elewacji, m.in. efekt cegły, drewna, betonu architektonicznego czy naturalnego kamienia.

Vandex istnieje od ponad 75 lat. Marka ta stworzyła i po raz pierwszy opatentowała technologię krystalizacji w hydroizolacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Vandex ma najwyższe kompetencje w zakresie uszczelniania, ochrony i naprawy betonu, między innymi w budownictwie inżynieryjnym, przemysłowym, zbiornikach wody pitnej i oczyszczalniach ścieków. Rozwiązania tej marki zastosowano m.in. w tunelu pod kanałem La Manche, a także pod trybunami na stadionie Roland-Garros w Paryżu.

Nullifire, czołowy ekspert od pasywnej ochrony przeciwpożarowej, istnieje od 1973 roku. Marka stworzyła i opatentowała m.in. hybrydową powłokę pęczniejącą do przeciwpożarowej ochrony konstrukcji stalowych, która łączy szybkie wiązanie i niską emisję lotnych związków organicznych ze skuteczną ochroną przeciwpożarową do 120 minut. Produkty Nullifire, w tym przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące, są stosowane m.in. w budynkach wysokich i wysokościowych, takich jak np. The Shard, The Walkie Talkie czy 30 St. Mary Axe w Londynie.

Nudura to systemy styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. Formy te składają się z dwóch paneli ze spienionego polistyrenu (EPS) połączonych ze sobą opatentowanym systemem wstęgowym, wykonanym w 100% z materiału z recyklingu. Technologia ta umożliwia przyspieszenie realizacji procesu budowlanego i ograniczenie produkcji odpadów, ponieważ eliminuje konieczność układania, a następnie usuwania drewnianych szalunków, a przy tym daje architektom dużą swobodę projektowania.

Marka Tremco oferuje systemy dachowe oraz hydroizolacje balkonów i tarasów, czyli jednych z najbardziej wymagających konstrukcji w tym zakresie, które w dużym stopniu decydują o trwałości budynku.

Tremco CPG zapewnia szeroką i kompleksową ofertę produktów i usług, rzadko spotykaną w jednym miejscu, u jednego producenta i dostawcy.

Barbara Radziwon, Dyrektor Zarządzająca, Tremco CPG Eastern Europe

Jestem dumna, że nasza firma jako partner strategiczny programu „Builder For The Young Architects” wspiera rozwój i edukację studentów oraz absolwentów kierunków architektonicznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy zapewniamy projektantom wsparcie techniczne na każdym etapie inwestycji, który ma związek z naszymi produktami – od koncepcji, przez specyfikację, po aplikację na budowie. Wierzymy, że dzięki temu będą powstawały coraz lepszej jakości budynki, wykorzystujące nowoczesne materiały i technologie.

arch. Paulina Pilichowska, Specjalista ds. specyfikacji Flowcrete & Vandex, Tremco CPG Poland

Cieszę się na możliwość bezpośrednich spotkań i rozmów z młodymi architektami, które są doskonałą okazją do wymiany myśli, doświadczeń, pomysłów. Wasza kreatywność często inspiruje nas do pracy nad nowymi materiałami i technologiami. Chętnie doradzę we wszelkich kwestiach związanych ze stosowaniem posadzek żywicznych oraz hydroizolacji do podziemi i fundamentów. Nasz zespół tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem i unikalną wiedzą w każdym z naszych obszarów specjalizacji. Zachęcamy do kontaktu z nami!