1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. SOUDAL PARTNEREM TOUR DE POLOGNE 2023
SOUDAL PARTNEREM TOUR DE POLOGNE 2023
0

SOUDAL PARTNEREM TOUR DE POLOGNE 2023

0

29 lipca rusza jubileuszowa, 80. edycja jednego z najważniejszych szosowych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de Pologne. Oficjalnym partnerem imprezy jest firma Soudal.

W tym roku Tour de Pologne czyli największe zawody kolarskie w naszym kraju, które należą do cyklu UCI World Tour, będzie świętować aż trzy jubileusze: dokładnie 95 lat temu odbyła się premierowa edycja wyścigu, zostanie on zorganizowany już po raz 80., a dodatkowo mija 30 lat, odkąd funkcję dyrektora generalnego imprezy objął Czesław Lang. Trasa jubileuszowej odsłony Tour de Pologne wiedzie od Poznania do Krakowa i tradycyjnie podzielona jest na 7 etapów. Do rywalizacji staną kolarze z najlepszych ekip na świecie, a triumfatora wyścigu poznamy 4 sierpnia przy krakowskich Błoniach.

Oficjalnym partnerem Tour de Pologne 2023 została firma Soudal – lider sektora chemii budowlanej na arenie międzynarodowej i sponsor tytularny belgijskiej profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step, której zawodników nie zabraknie na linii startu w tegorocznej odsłonie imprezy. Z okazji potrójnego jubileuszu na czterech etapach wyścigu (Poznań – Poznań, Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki-Zdrój oraz Zabrze – Kraków) do zdobycia będzie Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL.