1. Home
  2. KONKURSY
  3. KDMI
  4. NAGRODA DOM CONSTRUCTION I 1250 ZŁ
NAGRODA DOM CONSTRUCTION I 1250 ZŁ
0

NAGRODA DOM CONSTRUCTION I 1250 ZŁ

0

Firma Dom Construction, wspierająca program przeznaczyła 5000 zł na dodatkowy fundusz nagród przyznawany w Konkursie dla Młodych Inżynierów. W ramach tego funduszu wybrała cztery najlepsze prace.

Projekt wybranych elementów konstrukcji żelbetowej  5 kondygnacyjnego hotelu

Autor:
Karol Dróżdż

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej

Mentor:
dr inż. Łukasz Hojdys

O projekcie:

Projekt przedstawia zmierzenie się z wyzwaniem zaprojektowania elementów stropu w żelbetowej konstrukcji monolitycznej. Problem został rozwiązany w oparciu o obowiązujące normy europejskie oraz literaturę naukową. Praca zawiera kolejne kroki projektowania, począwszy od przyjęcia wstępnych wymiarów elementów, przez zestawienie obciążeń oraz niezbędne obliczenia ze względu na stany graniczne, aż po rysunki wykonawcze stworzone na podstawie modelu 3D. Korzystając ze zróżnicowanego oprogramowania inżynieryjnego, w pracy wykorzystano elementy technologii BIM.

Co było największym wyzwaniem inżynierskim?

Największym wyzwaniem było przedstawienie w formie opisowej oraz graficznej pracy, która opierała się głównie na wykonaniu obliczeń oraz modelu 3D.

O autorze:

Karol Dróżdż

Student 4 roku Wydziału Inżynierii Lądowej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wpisuję się idealnie w termin „Młodego Inżyniera”, ponieważ tytułem mogę chwalić się zaledwie od 3 miesięcy. Mimo młodego wieku, od prawie roku zbieram doświadczenie w dużym biurze projektowym w zespole BIM. Praca przy zagranicznych projektach, razem ze specjalistami w tej dziedzinie miała oraz ma duży wpływ na mój rozwój i chęć zgłębiania technologii BIM. Jako członek dwóch kół naukowych Politechniki Krakowskiej rozwijam swoje zainteresowanie konstrukcjami żelbetowymi oraz możliwościami zastosowań informatycznych w budownictwie.