1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. SKUTECZNA TERMOIZOLACJA FUNDAMENTÓW
SKUTECZNA TERMOIZOLACJA FUNDAMENTÓW
0

SKUTECZNA TERMOIZOLACJA FUNDAMENTÓW

0

Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.

Częstą przyczyną wychłodzenia budynku są mostki termiczne, które powstały w wyniku błędów popełnionych podczas ocieplania fundamentów. Oferowanym przez firmę Soudal rozwiązaniem, które pozwala diametralnie ograniczyć straty ciepła tą drogą, jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową Soudafoam SPF zamkniętokomórkową. Zwielokrotniając swoją objętość podczas aplikacji za pomocą agregatu do natrysku, pianka ta dokładnie pokrywa nawet nierówną powierzchnię, bez trudu dociera do wszelkich zakamarków i w efekcie tworzy szczelną, pozbawioną mostków termicznych powłokę.

Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa składa się w 97% z komórek zamkniętych, jest wodoszczelna i nienasiąkliwa. Cechuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, ma wysoką stabilność wymiarową i bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Jest perfekcyjnie przyczepna do typowych materiałów budowlanych, w tym do betonu, cegły czy drewna. Z powodzeniem może być używana do termo- i hydroizolacji ścian fundamentowych, ponadto znajduje zastosowanie przy izolacji dachów i posadzek.

Atutem tego rozwiązania jest także możliwość bardzo szybkiej realizacji prac termoizolacyjnych – na wykonanie ocieplenia wystarczy zaledwie jeden dzień. Co więcej, Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu.

W ofercie firmy Soudal znajduje się również pianka natryskowa Soudafoam SPF otwartokomórkowa, przeznaczona wyłącznie do zastosowań wewnętrznych. Za jej pomocą szczelnie zaizolujemy np. poddasze, stropy czy ściany w budynkach szkieletowych. Soudafoam SPF otwartokomórkowa jest paroprzepuszczalna (co przeciwdziała skraplaniu się pary wodnej na jej powierzchni), nie stanowi dodatkowego obciążenia, a jednocześnie wzmacnia ocieplaną konstrukcję.

„Pianki natryskowe Soudafoam SPF są niezawodnym, nowoczesnym materiałem izolacyjnym i doskonale zastępują styropian, spienione szkło czy wełnę mineralną. Dzięki zastosowaniu ocieplenia natryskowego zyskamy pewność, że fundamenty, dach lub inne elementy budynku będą szczelnie i trwale zaizolowane, zadbamy o komfort termiczny w pomieszczeniach i zaoszczędzimy czas, ponieważ metoda ta pozwala szybko i sprawnie wykonać warstwę ocieplenia nawet w przypadku konstrukcji o bardzo skomplikowanej geometrii” – mówi Rafał Grzęda, doradca techniczny firmy Soudal.