1. Home
  2. YOUNG ARCHITECTS
  3. YA RYNEK
  4. PREMIERA CALUMEN® – INTERNETOWEGO KONFIGURATORA PRZESZKLEŃ SAINT-GOBAIN GLASS
PREMIERA CALUMEN® – INTERNETOWEGO KONFIGURATORA PRZESZKLEŃ SAINT-GOBAIN GLASS
0

PREMIERA CALUMEN® – INTERNETOWEGO KONFIGURATORA PRZESZKLEŃ SAINT-GOBAIN GLASS

0

Saint-Gobain Glass prezentuje nową odsłonę aplikacji Calumen®, cyfrowego narzędzia do specyfikacji przeszkleń, które pomaga dobrać odpowiednie rozwiązanie do projektu lub istniejącego budynku. Obliczanie śladu węglowego zespoleń to jedna z funkcji, jakie oferuje odświeżona wersja konfiguratora. Tym samym marka stawia kolejny krok na drodze do dekarbonizacji branży budowlanej.

Dzisiejsza architektura to architektura zmian, a te wymagają szybkości i precyzji działania. Cel sektora budowlanego w postaci osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. pociąga za sobą szereg transformacji, którym muszą podlegać nie tylko wytwarzane materiały budowlane, ale i narzędzia ułatwiające z nimi pracę. Aplikacja internetowa Calumen® pozwala skomponować idealne zespolenie odpowiadające restrykcyjnym Warunkom Technicznym i wysokim wymaganiom użytkowników budynków.

Darmowy konfigurator Saint-Gobain Glass pozwala wgrywać własne projekty, wizualizować przeszklenia, porównywać dane w czasie rzeczywistym oraz zapisywać wyniki wyszukiwania na osobistym pulpicie. W udoskonalonej wersji aplikacji dobór przeszkleń jest jeszcze szybszy i możliwy na dwa sposoby. Użytkownicy mogą skorzystać z inteligentnego konfiguratora, który „krok po kroku” przeprowadzi ich przez cały proces lub pozwolić aplikacji samodzielnie dopasować rozwiązanie za pomocą specjalnej funkcji „Reverse”. A wszystko to z poziomu wyszukiwarki komputera.

Każdego dnia branża budowlana mierzy się z palącymi wyzwaniami XXI wieku, związanymi z podnoszeniem standardów energetycznych obiektów, obniżaniem ich emisyjności czy zapewnianiem najwyższego komfortu życia przebywającym wewnątrz ludziom. Odpowiadając precyzyjnie na potrzeby architektów, konsultantów fasadowych, przetwórców szkła czy inżynierów fasadowych opracowaliśmy nową wersję cyfrowego konfiguratora przeszkleń Calumen® – jeszcze bardziej intuicyjną, łatwą w obsłudze i niezawodną. Jako program typu „all in one”, Calumen® pozwala przyspieszyć prace projektowe i tworzyć zrównoważone budynki, które dzięki odpowiednio dobranym przeszkleniom mają niższe zapotrzebowanie na energię, są funkcjonalne, przyjazne człowiekowi i środowisku – mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass.

Calumen® pomoże określić przepuszczalność światła i energii, izolacyjność termiczną oraz akustyczną szkieł z oferty Saint-Gobain Glass, czy obliczyć ślad węglowy, który od 2023 roku będzie już obowiązkową informacją podawaną dla każdego budynku. Dzięki aplikacji Calumen® parametry przeszkleń są zawsze pod kontrolą – ku własnej satysfakcji, zadowoleniu klientów i uldze planety.

Więcej informacji na www.calumen.com.