1. Home
  2. YOUNG ENGINEERS
  3. YE INSPIRACJE
  4. PIANOKLEJ DO TERMOIZOLACJI TYTAN PROFESSIONAL – INSPIRACJE KONKURSOWE KDMI
PIANOKLEJ DO TERMOIZOLACJI TYTAN PROFESSIONAL – INSPIRACJE KONKURSOWE KDMI
0

PIANOKLEJ DO TERMOIZOLACJI TYTAN PROFESSIONAL – INSPIRACJE KONKURSOWE KDMI

0

Inspiracje konkursowe to rozwiązania materiałowe i technologiczne, jakie możecie zastosować w zadaniu „Wyzwanie Młodego Inżyniera”, w Konkursie dla Młodych Inżynierów.

PIANOKLEJ DO TERMOIZOLACJI TYTAN PROFESSIONAL

Pod koniec lutego br. do rodziny produktowej marki Tytan Professional dołączył Pianoklej do termoizolacji. Jego wyjątkowe walory uwidaczniają się w różnorodnych aplikacjach, a dedykowana formuła, ułatwia praktyczne i bezproblemowe stosowanie.

Jednokomponentowy klej poliuretanowy przeznaczony jest dla profesjonalistów i znajduje zastosowanie w klejeniu i mocowaniu szeregu materiałów termoizolacyjnych, zarówno płyt styropianowych, jak i wełny mineralnej. Bogata funkcjonalność produktu zapewnia jego użyteczność na powierzchniach z polistyrenu ekspandowanego (EPS biały i grafitowy), ekstrudowanego (XPS), poliizocyjanurowych PIR (z welonem i bez), poliuretanowych (PUR) oraz z wełny mineralnej (MW) o wytrzymałości nie mniejszej niż 80 kPa (TR80). Praktyka eksploatacji sprawdza się przy ocieplaniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków, klejenia na istniejące ocieplenia oraz w podziemnych częściach obiektów. Pianoklej przeznaczony jest również do mocowania kasetonów, elementów sztukaterii oraz pozostałych materiałów wykonanych ze styropianu. Można go wykorzystywać także do wypełniania i uzupełniania szczelin dylatacyjnych i ubytków w warstwie izolacji termicznej.

Pianoklej, daje możliwość pozycjonowania, a korekta może wynosić nawet 3 cm i to zasadniczo na każdej powierzchni, bowiem można go używać na betonie zwykłym i komórkowym, elementach ceramicznych i silikatowych, kamieniu, powierzchniach bitumicznych z posypką mineralną, tynkach mineralnych, płytach g-k, drewnie oraz korku. Produkt bardzo szybko wysycha (ok. 2h). Co więcej, można go aplikować na podłoża mineralne i materiały termoizolacyjne w szerokim zakresie temperatur od -5 do +30. Pianoklej jest gotowy do użycia, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, prądu ani wody.

Specyfikacja techniczna Pianokleju do termoizolacji Tytan Professional, potwierdzona jest szeregiem badań, których wybrane wyniki znajdują się w karcie produktu:
https://tytan-cdn.tytan.com/uploads/sites/12/2022/03/TDS-TYTAN-PROFESSIONAL-Pianoklej-do-termoizolacji-03_2022.pdf

W ramach wprowadzania nowego produktu na rynek istnieje możliwość otrzymania bezpłatnej próbki Pianokleju do termoizolacji Tytan Professional. Wystarczy wypełnić na stronie https://tytan.com/pl/produkt/pianokleje/pianoklej-do-termoizolacji/ formularz.

SZCZEGÓŁY KONKURSU DLA MŁODYCH INŻYNIERÓW