1. Home
  2. WSPIERAMY
  3. Już trwa! nabór zgłoszeń do Eliminacji Krajowych SkillsPoland 2022 w MURARSTWIE!
Już trwa! nabór zgłoszeń do Eliminacji Krajowych SkillsPoland 2022 w MURARSTWIE!
0

Już trwa! nabór zgłoszeń do Eliminacji Krajowych SkillsPoland 2022 w MURARSTWIE!

0

Eliminacje Krajowe SkillsPoland 2022 Edycja specjalna są jednoosobową rywalizacją kandydatów i dają możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023 w konkurencji Murarstwo!

Do 20 listopada 2022 roku trwa rejestracja chętnych na stronach internetowych Organizatora konkursu https://worldskillspoland.org.pl/obszary/murowanie-sp2022-ed/

W dniu 21 listopada 2022 prawidłowo zarejestrowani kandydaci otrzymają drogą mailową informacje niezbędne do przystąpienia do Konkursu eliminacyjnego.

Wybór kandydatów odbędzie się w ramach pre-eliminacji online, które odbędą się 26.11.22 r. w formule testu, do którego każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link.

Wyniki testu na podstawie uzyskanych punktów oraz czasu wykonania zadania zostaną opublikowane w formie listy rankingowej w dniu 27 listopada 2022 r. na stronie Organizatora.

6 osób z najwyższymi wynikami testu otrzyma nominację do Finału SkillsPoland 2022 -Edycja specjalna MURARSTWO, który odbędzie się w Białymstoku w Politechnice Białostockiej w dn. 08-09 grudnia 2022 r na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku.

 
Jak będą przebiegały zawody??

Za chwilę przyjedzie do nas ponad 1200 cegieł ceramicznych, które dostarczy Krajowe Zrzeszenie Producentów Materiałów Budowlanych CERBUD!

8 grudnia dla zawodników i kibiców zaplanowano gry interaktywne, wykłady i warsztaty rozwijające kompetencje zarówno miękkie, jak i praktyczne (np. jenga, grę ,,Mistrzowie budownictwa”, które przeprowadzi firma UNIBEP S.A, a także wykład tematyczny obejmujący zagadnienia historii ceramiki, wybrane zagadnienia z zakresu zasad i technik murowania z cegieł ceramicznych, dobrych praktyk budowlanych oraz UWAGA!- pokaz tynkowania dekoracyjnego z zastosowaniem ekologicznych, zdrowych tynków glinianych produkcji polskiej – to wszystko poprowadzi znany specjalista z CERBUDU- inż. Ryszard Belak.

Wyposażenie stanowisk do pracy zapewnia BUDIMEX S.A, a nagrody rzeczowe dla wszystkich 6 kandydatów Polski Klaster Budowlany.

Wielki finał 9 grudnia – czyli już rzeczywiste murowanie (wymurowanie zadania na podstawie projektu), odbędzie się w hali Inno-Eko-Tech Politechniki Białostockiej na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku (ul.Wiejska 45 E). Spośród sześciorga uczestników wyłonieni zostaną – reprezentant Polski w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023 oraz dwoje zawodników rezerwowych.

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, które do 5 września 2023 r. nie przekroczą 25 roku życia, a którzy mają obecnie ukończone 18 lat, chcących rozwijać się w rzemiośle murarstwa.

Partnerami konkurencji Murarstwo są: Budimex S.A, Krajowe Zrzeszenie Producentów Materiałów Budowlanych CERBUD, Grupa Unibep S.A oraz Polski Klaster Budowlany, a partnerami medialnymi Builder, Przegląd Budowlany i Materiały Budowlane.

Szczegółowe informacje będą pojawiały się systematycznie na stronie https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022-edycja-specjalna/
www.wb.pb.edu.pl,
www.pb.edu.pl 
oraz w mediach społeczniościowych Wydziału, Uczelni i World Skills Poland.

Wszelkie pytania, co do przebiegu konkursu bądź eliminacji prosimy kierować do dr inż. Katarzyny Kalinowskiej-Wichrowskiej, prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy na wbns.rozwoj@pb.edu.pl

Zapraszamy do udziału!