Home WSPIERAMY Warsztaty OSSA Gdynia 2022 Zanikanie 4-11.09.2022
Warsztaty OSSA Gdynia 2022 Zanikanie 4-11.09.2022
0

Warsztaty OSSA Gdynia 2022 Zanikanie 4-11.09.2022

0

OSSA czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury to warsztaty architektoniczne organizowane w ramach oddolnej inicjatywy studentów. W tym roku uczestnicy będą zastanawiać się nad tematem ‘Zanikanie’, edycja odbędzie się w Gdyni od 4 września do 11 września 2022!

Świat nie zwalnia. Pędzi coraz szybciej. We wszystkich kierunkach, w odmiennym tempie, pogłębiając swoje zróżnicowanie. Każdego dnia daje jednak wyraz pewnej uniwersalności poszczególnych zjawisk, czyniąc nas świadkami zanikania.

Jako proces, zanikanie pozostaje kwestią czujności, wymagając od obserwatora pewnej refleksji. Nie daje powiadomienia, nie ostrzega. Konfrontuje człowieka z przemijaniem. Stanowi narzędzie równie niszczące, co twórcze. Zważając na wielowymiarowość oraz głębie niniejszego zagadnienia, zanikanie stanowi temat o ogromnym potencjale kreacyjnym. W nieskrępowany sposób, pozwoli poszerzyć wyobraźnię oraz nawiązać wspólny dialog.

Organizatorzy zapraszają do dyskusji, spotkań oraz wykładów takich prelegentek jak Jo Jurga czy Agata Kiedrowicz. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować pod skrzydłami takich profesjonalistów jak Jakub Szczęsny, ZMIR, Agnieszka Łatak i Bartek  Bukowski, P2PA, Paweł Paciorek (FERWOR). Kontekst miasta Gdyni stanie się dodatkowym stymulatorem do działania oraz kreacji. W przyszłości część polskiego wybrzeża zniknie w wodach morskich. Jak bliska jest ta przyszłość? Czy możemy zwolnić czas?

Jak co roku by wziąć udział w warsztatach należy stworzyć “wstępniaka”. Sposób wykonania jest dowolny ale cel jest jeden. Odpowiedzieć na zadany temat w interesujący sposób – temat zgłoszenia to “PRZYPŁYW/ODPŁYW”. Wyślij odpowiedź na email kontaktossa2022@gmail.com. Czekamy na wasze prace do 13 sierpnia 2022 o godzinie 23:59.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/26i1PSGUu

Więcej o wydarzeniu na:
Facebook: www.facebook.com/ossapolska/
Instagram: @ossapolska

open